Tři diváci zahynuli při nehodě na Valašské rallye

Při Valašské rallye dnes zemřeli po nehodě soutěžního vozu tři diváci. Další byl těžce zraněn. K tragédii došlo v Libotíně u Štramberka na Novojičínsku hned v úvodním testu dnešní druhé etapy. Ve vysoké rychlosti havaroval slovenský jezdec Lukáš Lapdavský. Jeho Mitsubishi dostalo smyk v pravotočivé zatáčce. Auto vyjelo z trati a smetlo skupinku diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Valašské rallye emřeli po nehodě soutěžního vozu tři lidé | Zdroj: ČTK

Nehodu potvrdil Radiožurnálu mluvčí Moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl: "Posádka záchranné služby samozřejmě při soutěži zajišťuje zdravotnický dozor. Proto byl lékař na místě nehody velmi rychle. Bohužel už jen mohl konstatovat smrt tří postižených diváků." Zahynuli osmatřicetiletý otec se svým třináctiletým synem a jeho stejně starým kamarádem, všichni byli z Kopřivnice.

Slovenského závodního řidiče, který po havárii zkolaboval, odvezla záchranka s poraněním hrudníku na chirurgii novojičínské nemocnice. Mluvčí záchranné služby Humpl doplnil: "Poranění byla z pohledu lékaře středně těžká. Muž byl při vědomí a komunikoval." V nemocnici se zjstilo, že má otřes mozku, podvrtnutí krční páteře a pohmoždění břicha. Na chirurgickém oddělení ale nezůstal a odjel domů na Slovensko.

Podle mluvčí novojičínské policie Miroslavy Michálkové-Šálkové zatím není jasné, proč řidič s autem vyletěl z trati: "Jako předběžná příčina se jeví dvě verze. Jednou je špatný technický stav vozidla, které už odtahová služba zajistila pro znalecké prozkoumání. Druhou je selhání lidského faktoru, tedy nezvládnutí auta řidičem."

Pořadatelé Valašské rallye hned po tragické nehodě odvolali následující tři rychlostní zkoušky. Následně zrušili i celý zbývající program rallye.

Oběti provázejí motosport:
Slavný Dakar má první oběť
Při Pražském rallyesprintu zemřel po havárii dva diváci
Při rallye na Plzeňsku bylo zraněno šest diváků
Při Horácké rallye v Třebíči zahynula posádka jednoho z vozů
Milionářský závod Gumball po smrti v Makedonii skončil

Na Valašské rallye 28. března zemřeli po nehodě soutěžního auta tři diváci | Foto: ČTK

Martin Knitl, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme