Žalobce navrhl poslat do vazby trojici zadrženou v centru Prahy. Muži jsou obvinění z loupeže a vydírání

Státní zástupce ve čtvrtek navrhl poslat do vazby tři muže, které policie ve středu obvinila z vydírání a loupeže. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Trojice podle policie napadla sedmapadesátiletého muže a nutila ho k převodu firmy. Obviněným, mezi nimiž je podle informací České televize i pražský podnikatel Jan Kočka, hrozí v případě odsouzení až desetileté tresty vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návrh státního zástupce na uvalení vazby zahrnuje všechny tři vazební důvody: tedy obavy z útěku, z pokračování v trestné činnosti i z ovlivňování svědků | Zdroj: Policie České republiky

Jan Kočka podle svého advokáta Vlastimila Rampuly vinu popírá. „To, co je klientovi kladeno za vinu, tak zásadně popírá. Ty věci, které jsou policií tvrzeny, se podle něho nezakládají na pravdě,“ řekl Rampula televizi Nova.

Kriminalisté zadrželi trojici v úterý odpoledne. „Po zadržení bylo policejním orgánem všem osobám sděleno obvinění. O vazbě bude v následujících 24 hodinách rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 4,“ popsal Cimbala s tím, že přesný termín konání vazebního zasedání nezná.

Návrh státního zástupce na uvalení vazby zahrnuje všechny tři vazební důvody: tedy obavy z útěku, z pokračování v trestné činnosti i z ovlivňování svědků. U jednotlivých obviněných se nicméně tyto důvody liší.

Napadení i krácení daně

Vyhrožování a napadení se podle policie stalo v polovině června. Napadený utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice.

Mužům, kteří na něj podle detektivů zaútočili, bylo 51, 52 a 54 let. Při odchodu z místa činu jeden z nich vytrhl ze zdi bezpečnostní kameru se záznamem incidentu, uvedli policisté.

Policie zadržela v centru Prahy trojici mužů, podezírá je z násilného trestného činu

Číst článek

„Otázkou právní kvalifikace se bude statní zástupce i policejní orgán v následujících dnech ještě zabývat,“ doplnil Cimbala.

Policie stíhá Kočku spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami také z krácení daně. Podle detektivů pomocí fiktivních faktur připravili stát na daních zhruba o 150 milionů korun.

Podle České televize čelí v případu obvinění i Kočkova úklidová firma Prostor. Podnikatel dříve uvedl, že v souvislosti s daňovou kauzou pozastaví své členství v pražské ČSSD, jejímž byl dlouholetým členem.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme