Tři policisté čelí stíhání kvůli nelegálnímu získávání telefonních výpisů

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva současné a jednoho bývalého policistu kvůli nezákonnému získávání telefonních výpisů. Jednou z podezřelých je policistka ze středních Čech, dalším pak policista ze severočeského Varnsdorfu se svým bývalým kolegou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie České republiky - ilustrační záběr budovy brněnského městského ředitelství | Foto: Vladan Dokoupil

Policista s Varnsdorfu si měl nelegálně opatřovat výpisy telefonních hovorů známých osobností, například předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského nebo nejbližších spolupracovníků prezidenta Václava Klause.

Generální inspekce vyšetřuje oba muže na svobodě. „Inspektoři proti oběma podezřelým zadrženým pachatelům zahájili trestní stíhání. U policisty pro pokračující přečin zneužití pravomoci úřední osoby. U civilní osoby prakticky pro stejný trestný čin, ale páchaný ve formě návodu,“ uvedla mluvčí generální inspekce Radka Sandorová.

„Oběma podezřelým v případě prokázání viny hrozí horní hranice trestu, až tři roky odnětí svobody,“ dodala.

Oba policisty z Varnsdorfu už letos 21. února Okresní soud v České Lípě potrestal za stejný trestný čin dvouletou podmínkou.

Květa Moravcová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme