Tři policisté opět před soudem kvůli distribuci heroinu

Krajský soud v Ostravě se znovu zabývá případem tří brněnských policejních vyšetřovatelů, kteří jsou obviněni z organizovaného prodeje velkého množství heroinu. Petr Netík a Stanislav Mozga podle obžaloby nezákonně určili k likvidaci osmdesát kilogramů zabaveného heroinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minimálně pětadvacet kilogramů ale nikdy nespálili. Drogy prostřednictvím kolegy čtyřiadvacetiletého Miloše Jeřábka prodali do Ostravy dalším obviněným Jiřímu Heroldovi, Petrovi Kolesovi a Romanovi Michelovi. Rozsudek nad skupinou soud vynesl už u loni v květnu a udělil jim tresty v rozmezí od 4 do 13 let. Všichni obžalovaní se proti verdiktu odvolali a Vrchní soud v Olomouci případ vrátil do Ostravy k došetření.

Bývalý brněnský vyšetřovatel Petr Netík i dnes u soudu tvrdil, že je nevinný. Zopakoval, že drogu, kterou měl podle obžaloby prodat, s kolegou skutečně spálili. "Orgány činné v trestním řízení nepředložily žádný důkaz, že tomu tak nebylo". Netík proto soud vyzval, aby tento důkaz předložil. Hlavním důkazem obžaloby v této kauze jsou odposlechy telefonátů. Právě kvůli nejasnostem kolem odposlechů vrátil Vrchní soud celý případ zpět k došetření. Zítra má v této záležitosti u soudu vypovídat znalec z Kriminalistického ústavu v Praze.

Markéta Kaclová, Ivan Sekanina, Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme