Tři policisté opět před soudem kvůli distribuci heroinu

Krajský soud v Ostravě se znovu zabývá případem tří brněnských policejních vyšetřovatelů, kteří jsou obviněni z organizovaného prodeje velkého množství heroinu. Petr Netík a Stanislav Mozga podle obžaloby nezákonně určili k likvidaci osmdesát kilogramů zabaveného heroinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minimálně pětadvacet kilogramů ale nikdy nespálili. Drogy prostřednictvím kolegy čtyřiadvacetiletého Miloše Jeřábka prodali do Ostravy dalším obviněným Jiřímu Heroldovi, Petrovi Kolesovi a Romanovi Michelovi. Rozsudek nad skupinou soud vynesl už u loni v květnu a udělil jim tresty v rozmezí od 4 do 13 let. Všichni obžalovaní se proti verdiktu odvolali a Vrchní soud v Olomouci případ vrátil do Ostravy k došetření.

Bývalý brněnský vyšetřovatel Petr Netík i dnes u soudu tvrdil, že je nevinný. Zopakoval, že drogu, kterou měl podle obžaloby prodat, s kolegou skutečně spálili. "Orgány činné v trestním řízení nepředložily žádný důkaz, že tomu tak nebylo". Netík proto soud vyzval, aby tento důkaz předložil. Hlavním důkazem obžaloby v této kauze jsou odposlechy telefonátů. Právě kvůli nejasnostem kolem odposlechů vrátil Vrchní soud celý případ zpět k došetření. Zítra má v této záležitosti u soudu vypovídat znalec z Kriminalistického ústavu v Praze.

Markéta Kaclová, Ivan Sekanina, Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme