Tři policisté z Jesenicka čelí obvinění z korupce

Tři policisty z oddělení cizinecké a pohraniční policie v Jeseníku v pátek obvinil státní zástupce z korupce. Kromě nich jsou stíháni také dva Vietnamci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola pohraniční policie | Zdroj: ČTK

Podle mluvčí ministerstva vnitra prý policisté přijímali od cizinců úplatky za kladné vyřízení jejich žádostí o povolení k pobytu u nás. Šéf Oblastního ředitelství Cizinecké a pohraniční policie v Ostravě Jan Husár řekl, že ještě dnes budou propuštěni ze služby.

Podle informací serveru iDnes.cz je mezi podezřelými šéf oddělení Vít Jirků a dva inspektoři. Všichni byli zadrženi a bude se rozhodovat o jejich případné vazbě.

Událost v Jeseníku navazuje podle zástupců ministerstva vnitra na podobný případ z března letošního roku, kdy Inspekce ministra vnitra předala k trestnímu stíhání 11 policistů dopravního inspektorátu okresního ředitelství kladenské policie. Policisté jsou rovněž podezřelí ze spáchání trestných činů zneužívání veřejného činitele a přijímání úplatků.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme