Tři poslanci ČSSD, kteří se stali hejtmany, opustí sněmovnu

Tři poslanci ČSSD, kteří se po loňských krajských volbách stali hejtmany, složí po současné únorové schůzi svůj poslanecký mandát a opustí sněmovnu. Jde o Michala Haška, Radko Martínka a Martina Tesaříka, oznámilo dnes vedení strany. Svůj odchod podmiňovali dořešením zdravotnických poplatků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek, Michal Hašek | Zdroj: ČTK

"Skutečně mohu potvrdit, že Michal Hašek, Radko Martínek a kolega Tesařík skončí v Poslanecké sněmovně. Osobně si myslím, že to bude těsně v závěru měsíce února, nejpozději v prvních dnech března," řekl za tři zmiňované poslance hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek by si ale rád Haška ponechal v nejbližším týmu. Na víkendovém sjezdu chce předložit úpravu stanov, podle které by jihomoravský hejtman coby šéf Rady Asociace krajů byl členem užšího vedení strany.

V poslanecké lavici by Haška, který do konce loňského roku vedl poslanecký klub sociálních demokratů, podle seznamu náhradníků mohla vystřídat Zuzana Domesová z Hodonína. Za poslance a pardubického hejtmana Martínka by měla nastoupit kontrolorka finančního úřadu ze Skutče Ludmila Navrátilová. Mohelnický místostarosta Pavel Němec by pak mohl nahradit v parlamentu olomouckého hejtmana Tesaříka.

Jediným hejtmanem ČSSD, který ve sněmovně zatím zůstane, je šéf Středočeského kraje David Rath. Ten už dříve avizoval, že se po třech měsících v hejtmanské funkci rozhodne, jestli se obě funkce dají zvládat současně. Podle vedení strany středočeský hejtman na rozdíl od ostatních sídlí v Praze, takže nemusí na jednání dlouho dojíždět z regionů.

Veronika Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme