Triatlon ochromí v Praze dopravu. Most Legií bude uzavřen, omezení se dotknou i MHD

Lodní i silniční dopravu v Praze v sobotu omezí triatlon, kterého se zúčastní více než tisícovka závodníků. Uzavírky se budou týkat především Strakonické ulice, Smíchova a Zbraslavi. Zcela uzavřen bude most Legií.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní omezení (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Praha se připravuje na sobotní triatlon. Na Střeleckém ostrově a v jeho okolí se chystají pódia, stánky a tribuny. Právě u tohoto místa bude nejvíce omezení. Zcela uzavřen bude most Legií, přes který nebudou jezdit ani tramvaje. „Uzavřeny budou tratě mezi Jiráskovým náměstím a Národním divadlem a také mezi Národním divadlem a Újezdem,“ sdělil Radiožurnálu mluvčí Regionální organizace pražské integrované dopravy (ROPID) Filip Drápal.

Světoví triatlonisté se představí v Praze. Po závodě se těším na svíčkovou, říká Kahlefeldt

Číst článek

Tramvajové linky budou odkloněny přes zastávky Staroměstská nebo Národní třída, případně Karlovo náměstí. Omezení se týká také autobusové dopravy. Městské autobusy ze Zbraslavi i příměstské od Štěchovic budou jezdit přes Radotín a Barrandov. Místo na smíchovském nádraží budou končit v zastávce Na Knížecí. Vyhnou se i zastávce Lihovar.

Od brzkého rána do půlnoci bude v sobotu kvůli triatlonu směrem do centra uzavřena celá Strakonická ulice, most Závodu míru u zbraslavského nádraží a silnice do Vraného nad Vltavou. V Praze pak most Legií u Národního divadla a Janáčkovo nábřeží. Na Smíchově už stojí zákazy zastavení a přibydou také zákazy vjezdu. Řidiči si tak budou muset přeparkovat.

„V případě, že si nepřeparkují, bude jim vozidlo odtaženo a následně po akci vráceno na stejné místo,“ řekl ředitel závodu Tomáš Vrzák. Omezení se budou týkat také lodní dopravy. Kolem Střeleckého ostrova nepojedou dopoledne parníky. Nebude také možné projíždět se na šlapadlech nebo v lodičkách, které nesmějí do prostoru omezeného bójkami. Na dodržování zákazu bude dohlížet policie na člunech.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme