Trika bojují proti komunismu

V Česku chodí prvních 300 lidí s nejhezčími triky soutěže Trikem proti komunismu. Přihlásilo se do ní 150 grafiků, kteří poslali celkem 358 antikomunistických motivů. Vítěze vybrala odborná porota, ale hlasovali také návštěvníci internetu. Celá akce má zvrátit preference komunistické strany tak, aby se v příštím roce nedostala do Parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězné triko: Komunismus mění člověka v tupé zvíře | Zdroj: ČTK

Člen komise Ivan Medek vybíral návrhy, které byly textově jasné a výtvarně zajímavé: "Boj proti komunismu má být veden jakoukoliv cestou. Tato je jednou z mnoha, ale podle mého soudu velmi potřebná."

"Komunismus je dneska pro lidi jakási nostalgie. Je to představa, že dřív bylo lépe, což je nesmysl. Bylo hůř a situace byla beznadějná. Komunismus nemá budoucnost, je to myšlenka, která je dávno mrtvá. Je ale třeba upozornit na to, že je tady komunistická strana, která je nesporně velmi škodlivou organizací," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Medek.

Odborná porota zvolila vítězem práci Michala Anelta s názvem Nebuďme slepí. A co vlastně na bílém triku je? "Je to variace na plakát, který visí u očního lékaře, kde od největších písmen do nejmenších se testuje zrak. Ten text, který tam ubíhá od největších písmen k nejmenším je, že komunismus dělá z lidí tupá zvířata."

Marek Janáč, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme