Tříkrálová sbírka je rok od roku úspěšnější

Jedna z největších charitativních sbírek v Česku je v plném proudu. Dnes tříkrálovým koledníkům požehnal kardinál Miloslav Vlk. Děti v přestrojení tří králů chodí letos už podesáté s kasičkami a vybírají peníze pro nemocné, seniory nebo matky v nouzi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři králové

Tři králové | Foto: oknodokraje.cz

Učitelka náboženství z Prahy-Vinoře Marie Nováková dnes na mši pro koledníky na Arcibiskupství pražském řekla, že zatím jsou k nim lidé vstřícní.

"Zatím je zde přítomno sedm nebo osm koledníků. Ve všech skupinách ale prochází celkem 22 dětí. Koledují v Praze - Vinoři, dále pak v Satalicích, Dřevčicích, Přezleticích a v jenštejnském domově důchodců. Letos se jedná o větší sbírku, jelikož loni touto dobou jsme teprve začínali. Zatím jsme poměrně překvapeni, že se nám daří vybírat docela vysoké částky," řekla Radiožurnálu Nováková.

Koledníci vyrážejí letos už podesáté v převlečení za Tři krále mezi lidi s kasičkami a vybírají peníze. Z výtěžku se pak podporují stovky projektů. Peníze půjdou na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně znevýhodněným skupinám.

Sbírku organizuje charita Česká republika a výtěžek rok od roku stoupá. Zatím nejúspěšnější byl minulý ročník, kdy se vybralo přes 64 milionů korun. Do Tříkrálové sbírky můžete přispět také dárcovskou esemeskou ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87777 nebo na účet sbírky.

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme