Tříkrálový průvod prošel centrem Prahy i s velbloudy, upozornil na charitativní sbírku pro sociálně slabé

Tisíce koledníků po celém Česku se v neděli vydaly do ulic, aby připomněly tradici biblického příběhu o Třech králích. Tříkrálový průvod, který chce upozornit na charitativní sbírku, vyšel v neděli za velké pozornosti kolemjdoucích z Malé Strany v centru Prahy. Mudrci z Východu - Kašpar, Melichar a Baltazar – zamířili i na Staroměstské náměstí v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Postavy oděné jako starozákonní mudrci prošly městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město. Podle biblické legendy tam předali králové své dary nově narozenému Ježíškovi, který je součástí betlému na Staroměstském náměstí.

Tříkrálové plavání ve Vltavě u Karlova mostu si užilo 47 otužilců. Voda měla tři stupně

Číst článek

Akci pořádá Arcidiecézní charita Praha stejně jako Tříkrálovou sbírku, kterou pomáhá sociálně slabým lidem. Koledníkům v neděli v kostele sv. Tomáše před zahájením průvodu požehnal kardinál Dominik Duka.

Výtěžek sbírky podpoří projekty Charity. Podle mluvčí pražské Arcidiecézní charity Jarmily Lomozové je to například poradna Magdala, která mimo jiné pomáhá obětem domácího násilí. Část peněz půjde taky na rekonstrukci komunitního centra pro seniory ve Vlašimi nebo do Azylového domu v Kralupech nad Vltavou.

Výtěžek ale rozděluje i mezi lidi bez domova nebo rodiny v nouzi, dětem z toho třeba může zaplatit kroužek nebo letní tábor.

Do sbírky je možné přispět i formou dárcovských SMS nebo darem na účet. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi.

V celé zemi se v rámci sbírky s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 14 000 kolednických skupinek, což je přibližně 50 000 dobrovolníků. Loni se při ní vybralo jen v pokladničkách rekordních 112 milionů korun.

kne, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme