Tříletého Romana z Měčína našli policisté mrtvého

Policisté našli tříletého Romana Červeňáka z Měčína na Klatovsku mrtvého. Chlapec byl nezvěstný od úterního večera. Tělo leželo v objektu, kde žije chlapcova rodina. Podle prvních informací dítě zemřelo násilnou smrtí, sdělila Českému rozhlasu Jolana Číhová ze západočeské policejní správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portrét pohřešovaného Romana Červeňáka | Zdroj: ČTK

Tělo se našlo v úložném prostoru gauče ve sklepě domu. Přesnou příčinu smrti určí soudní pitva. "Další bližší informace s ohledem na stav vyšetřování nebudeme sdělovat," dodala Jolana Číhová.

Případ začal vyšetřovat vrchní komisař krajské policie v Plzni. Okolí objektu policisté uzavřeli. Na místo přijelo velké množství kriminalistů v civilu i uniformovaných policistů.

Velká skupina vstoupila dovnitř do zchátralé stavby, kde rodina bydlí. V domě jsou asi tři byty, ale nikdo přesně neví, kolik lidí zde bydlí. V Měčíně se hovoří až o několika desítkách lidí z rodiny Červeňákových.

Děti z rozsáhlé rodiny zneužívali v minulosti spolu s dalšími dětmi v karavanu v nedalekých Radkovicích dva němečtí pedofilové. Soud je v lednu poslal do vězení na tři a pět roků.

Tříletý Roman se ztratil v úterý kolem 18. hodiny. V městečku, v okolí i v areálu bývalého zámku, kde rodina žije, ho hledaly desítky policistů, hasičů a dobrovolníků. Ze vzduchu po chlapci pátral vrtulník s termovizí. Dnes nastoupilo do terénu přes 100 policistů a desítka policejních psů.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme