Tripartita bude jednat hlavně o ekonomice, ale také o nezaměstnanosti

Podnikatelé, odboráři a vláda dnes budou jednat o ekonomické situaci, výstavbě dálnic nebo energetice. Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody, takzvané tripartity, se zaměří i na nezaměstnanost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci odborů odešli z jednání tripartity, předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula | Foto: Filip Jandourek

„Zástupci vlády, zaměstnanců a zaměstnavatelů mají na programu devět materiálů. Týkají se ekonomické a sociální situace. Mimo jiné například projednají strategii vědy, výzkumu a inovací, úpravu minimální mzdy nebo národní plán boje proti chudobě,“ popsala program schůze Štěpánka Filipová z ministerstva práce a sociálních věcí.

„Ekonomika se nachází ve velmi vážném stavu přesto, že země kolem nás na tom tak vážně nejsou. Obě delegace se shodly, že budou po vládě požadovat reakci, případně i svolání mimořádného zasedání tripartity s tím, že chceme vidět, jakým způsobem se k tomu vláda postaví. A to také z toho pohledu, že jsme daňoví poplatníci,“ doplnil šéf odborového svazu Kovo Josef Středula.

Vláda s tvrzením odborů, že stát pouze slibuje, ale chybějící peníze v rozpočtu nenabídne, nesouhlasí.

Odboráři plánují na tripartitě zůstat až do konce schůze. Nebude se prý tak opakovat situace z minula, kdy odešli uprostřed jednání.

Petra Benešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme