Tripartita bude jednat o obnově ocelářství

Další dějství chystané obnovy ocelářského průmyslu čeká nespokojené hutníky. Na jednání tripartity uslyší podrobnosti vládního plánu na oživení ocelářského průmyslu. Neočekávají ale, že jednání přinese řešení jejich problémů. Odboráři totiž nesouhlasí s rozhodnutím vlády jednat o prodeji Nové huti bez výběrového řízení s jedinou ocelářskou firmou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace odborářů | Foto: Dan Krzywoň

Vybranou firmou má být LNM Holdings, který figuruje ve skandálu britského premiéra. Tony Blair je obviňovaný z intervence ve prospěch této firmy při privatizaci v Rumunsku. Úřad britského premiéra uvedl, že Blair vždy podporuje britské firmy, a že nedávno psal také do Ruska, Bulharska a České republiky. Mluvčí vlády naší republiky Libor Rouček ale existenci takového dopisu popřel. "Česká vláda ani premiér Zeman žádný dopis v této souvislosti od Tonyho Blaira nedostal," uvedl.

Také tyto dohady považuje místopředseda odborů Nové huti Miroslav Marek za potvrzení možného ovlivnění volby v případě restrukturalizace českého ocelářství a požaduje veřejné výběrové řízení. "Jenom to potvrzuje a dokresluje naše obavy," řekl Marek.

Kvůli záměrům vlády vyhlásily odbory NH a Vysokých pecí Ostrava stávkovou pohotovost. Na 20. února plánují demonstraci před úřadem vlády.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme