Tripartita o daňových změnách

Dnes se sejde tripartita. Odboráři chtějí mimo jiné projednat daňové změny. Jde jim především o vládní návrh financování škod, které způsobily srpnové povodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Filip Víšek

Odbory chtějí jednat o daňových změnách. Nelíbí se jim, jak hodlá vláda financovat povodňové škody. Podle šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Milana Štěcha budou dnes o svém postoji informovat partnery v tripartitě. "Tady je vytvořen prostor pro jednání a my si myslíme, že vláda se odchyluje od svého programového prohlášení a že by se měla soustředit zejména na ty věci, které zajišťují lepší výběr daní, ale i sociálního pojištění do státní veřejné pokladny.

Štěch chce proto na dnešním jednání tripartity otevřít řadu dříve odložených otázek. "Například problematika duty free, to je taková ostuda České republiky, to je podle našeho odhadu možné dovybrat 5-6 miliard korun ročně. Je zarážející, jaký je malý výběr pojištění od OSVČ, a myslíme si, že na tyto záležitosti se musí vláda soustředit a ne na ty škrty ve výdajových položkách."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme