Tripartita o dopadech vstupu do EU

Sociální partneři budou na zasedání tripartity posuzovat sociální a ekonomické dopady vstupu České republiky do Evropské unie, energetickou politiku státu, postup privatizace elektroenergetiky a návrhy tří zdravotnických zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Odboráři budou požadovat, aby stát věnoval velkou pozornost problematice sociální únosnosti začlenění do unie. Jsou také připraveni odmítnout přechodné omezení volného pohybu pracovních sil. Při jednání o privatizaci elektroenergetiky budou odbory požadovat, aby vláda část získaných prostředků z prodeje věnovala na tvorbu nových míst, rekvalifikace a zvýšené odstupné.

Podle místopředsedy konfederace odborových svazů Milana Štěcha by měl být výsledný materiál veřejně přístupný. Jak připomněl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, projednání těchto témat bylo dlohodobým záměrem odborů. Výsledky by měly být vydány ve formě script pro studenty a ve zkrácené formě i v brožuře. Veřejnost by se tak mohla podrobně seznámit se šancemi i riziky, které by nás mohly v Evropské unii provázet.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme