Tripartita o dopadech vstupu do EU

Sociální partneři budou na zasedání tripartity posuzovat sociální a ekonomické dopady vstupu České republiky do Evropské unie, energetickou politiku státu, postup privatizace elektroenergetiky a návrhy tří zdravotnických zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odboráři budou požadovat, aby stát věnoval velkou pozornost problematice sociální únosnosti začlenění do unie. Jsou také připraveni odmítnout přechodné omezení volného pohybu pracovních sil. Při jednání o privatizaci elektroenergetiky budou odbory požadovat, aby vláda část získaných prostředků z prodeje věnovala na tvorbu nových míst, rekvalifikace a zvýšené odstupné.

Podle místopředsedy konfederace odborových svazů Milana Štěcha by měl být výsledný materiál veřejně přístupný. Jak připomněl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, projednání těchto témat bylo dlohodobým záměrem odborů. Výsledky by měly být vydány ve formě script pro studenty a ve zkrácené formě i v brožuře. Veřejnost by se tak mohla podrobně seznámit se šancemi i riziky, které by nás mohly v Evropské unii provázet.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme