Trojkoalice chce jednat o dalších variantách postupu

Za společnou obstrukci poslanců ČCSD a komunistů označili představitelé trojkoalice v pořadí už pátou volbu předsedy sněmovny. Kandidát ODS, lidovců a zelených Jan Kasal dostal 100 hlasů, což k jeho zvolení nestačilo. Sociální demokraté po krachu jednání s koalicí stáhli ráno svého kandidáta Lubomíra Zaorálka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lídři trojkoalice

lídři trojkoalice | Zdroj: ČTK

Šéf ODS Mirek Topolánek - stejně jako předsedové dvou menších stran - považuje společnou vládu za projekt, který je nadále životaschopný: "ČSSD a komunisté naopak potvrdili, že nemají odvahu nominovat svého kandidáta do tajné volby a tajnou volbu skutečně podstoupit. ODS, KDU-ČSL a Strana zelených dál setrvávají na koaliční smlouvě a budou jednat o nových variantách postupu."

O jakých konkrétních scénářích povolebního uspořádání chce jednat, ale Topolánek neupřesnil. O výsledcích dosavadních vyjednávání bude prezidenta Václava Klause informovat zřejmě až příští pátek a ne ve středu, jak původně naznačoval.

Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek oznámil, že kvůli politické situaci na pondělí svolal celostátní výbor své strany, po víkendu se sejde i grémium ODS.

Šéf ČSSD Jiří Paroubek se domnívá, že z nynější situace je šest až sedm východisek. Jmenoval pak vládu odborníků, menšinový kabinet ODS podporovaný ČSSD nebo vládu, na které by se podílela ČSSD přímo či formou navržených nestraníků.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme