Trojkolo fondu na pomoc nevidomým míří do Jihlavy

Svět vidících a nevidících spojuje v těchto dnech trojkolo – speciální bicykl Nadačního fondu Českého rozhlasu, který uhání z Ostravy do Prahy. Dorazit by měl ve středu na benefiční večer Světlo pro Světlušku, tedy pro sbírku pomáhající nevidomým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Devátý ročník sbírky Světluška | Foto: Filip Jandourek

Na trojkole se po cestě vystřídá řada osobností. V sobotu dorazili Světlonoši do Třebíče, odkud budou ve 14 hodin pokračovat do Jihlavy.

„Jede s námi i juniorská reprezentantka v plavání Lenka Zahradníková a krajský šéfredaktor Deníků Vysočiny Marcel Moržol. Cíl je v Jihlavě na Masarykovo náměstí,“ upřesňuje moderátorka Dopoledního Radiožurnálu Lucie Výborná, která je členkou sobotní posádky netradičního bicyklu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jízdu na trojkole pro nadační fond Světluška popsala ve Víkendovém Poledním Radiožurnálu moderátorka Lucie Výborná

Lucii Výbornou však překvapily kopce, kterých je na cestě z Třebíče do Jihlavy nepočítaně. „Musím přiznat, že topografii Vysočiny moc neznám. Když jsme se blížili od dálnice k Třebíči, tak mi došlo, že těch kopců bude hodně a že nevím, jestli mám dost natrénováno. Ale aspoň nám bude teplo, navíc nám bylo řečeno, že můžeme být rádi, že nesněží,“ říká moderátorka.

Jízda na trojkole však podle ní není tak snadná, jak se může zdát: „Není úplně lehké si to na to zvyknout, zejména při rozjezdu. Každé kolo se při rozjezdu trochu chvěje ze strany na stranu, ale tady je to třikrát horší, protože tyč, na které všichni tři sedí, je mnohem delší.“

Do sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu můžete přispívat celoročně, třeba DMS na číslo 87777 ve tvaru DMS SVETLUSKA. Zadáte-li tvar DMS ROK SVETLUSKA, stanete se pravidelnými dárci a každý měsíc se vám bude odečítat z účtu 30 korun na pomoc nevidomým po celý jeden rok. Máte také možnost poslat peníze Světlušce přímo na účet – číslo konta je 9999999999/0100.

„Je třeba dobře držet balanc a rukama pevně držet řidítka. Na tréninku jsem měla několik neúspěšných startů a byla jsem z toho trochu ztrémovaná, ale doufám, že teď to všechno pojede bez problémů a že dojedeme,“ popisuje Lucie Výborná.

Trojkolo s kasičkou, do níž mohou lidé přispět, navštíví celkem 14 měst. Cílem bude slavnostní vjezd do živého vysílání benefičního večera Radiožurnálu 9. listopadu.

Při charitativním projektu Českého rozhlasu se na přímou pomoc nevidomým rozdělilo více než 60 milionů korun. Během devíti let se do něj zapojilo více než 47 tisíc dobrovolníků a 3 miliony dárců.

Václav Žmolík, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme