Začátek nové stavby trojské lávky se o několik dní zpozdí. Má být hotová do konce příštího roku

Zahájení stavby nové lávky v Troji, plánované na pondělí 14. října, se kvůli administrativě zpozdí. Pražský magistrát očekává, že zdržení bude v řádu dní. Uvedl to v pátek mluvčí hlavního města Vít Hofman. Lávku pro město postaví za 128,3 milionu korun firma SMP CZ, měla by být otevřena do konce příštího roku. Nahradí původní konstrukci, která se zřítila koncem roku 2017.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Za město je všechno připraveno, ale čekáme na poslední povolení od Povodí Vltavy,“ vysvětlil mluvčí, proč muselo být zahájení stavby odloženo. „Neočekáváme, že to budou měsíce, je to jenom drobné administrativní zdržení,“ dodal Hofman.

Nová lávka v Troji má stát zhruba 106 milionů. Budou ji moci využít i cyklisté a vozy záchranářů

Číst článek

Původní lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město každému dalo 50 000 korun a na dalším odškodnění se domluvilo letos v lednu s pojišťovnou. Policisté obvinili dva muže z obecného ohrožení.

Nová lávka bude čtyři metry široká a bude sloužit pěším i cyklistům. V případě potřeby po ní bude moci přejet i sanitka.

Jejím základem bude ocelově vyztužená konstrukce, bude mít životnost sto let a neměla by zevnitř korodovat.

Praha má s mosty dlouhodobě problémy. Ve špatném stavu je několik mostů přes Vltavu, mezi nimi například most Legií, Hlávkův nebo Palackého most. Město prostřednictvím Technické správy komunikací zkoumá jejich stav. Loni musel být na několik týdnů uzavřen pro MHD a auta Libeňský most, v plánu je jeho celková rekonstrukce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme