Praha zaplatí za projekt na obnovu trojské lávky 6,3 milionu. Kdy bude hotová, není jasné

Pražský magistrát zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu trojské lávky zhruba 6,3 milionu korun. Zakázku od města získá sdružení společností Novák-Bomart. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila loni 2. prosince a při neštěstí se zranilo několik lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místo přiletěl také vrtulník. | Foto: Roman Půta | Zdroj: HZS Praha

„Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace a zajištění inženýrské činnosti pro obnovu trojské lávky, píše se v materiálu.

Téměř 90 mostů 'na spadnutí'. Podívejte se, kde v Česku jsou ty v nejhorším stavu

Číst článek

Kdy bude lávka hotova, zatím není jasné. Podle vyjádření zástupců města letos v lednu by měla být provizorní lávka vybudována až za rok a půl.

Lávku nyní nahrazuje přívoz pro několik desítek lidí, který ale nemůže plout při vyšších průtocích vody. V květnu 2018 jej proto nahradí velkokapacitní přívoz pro 200 cestujících, který bude upevněn na ocelovém laně. Příčina pádu lávky stále není známa.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutné podepřít. Opravu potřebují rovněž Hlávkův a Palackého most a chystá se rekonstrukce Barrandovského mostu. Zahájena již byla oprava lávky v Radotíně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme