Zřícená lávka v Troji postupně mizí. Trosky ještě jednou prozkoumají znalci

Dělníci začali ve čtvrtek na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky. Pokračovat by měli do pátku. Na demontáž dohlíží policie a znalci. Až technici demontují trosky na Císařském ostrově, přesunou se práce na trojský břeh. Lávka se zřítila v sobotu odpoledne, zraněni při tom byli čtyři lidé. Praha vyplatí každému 50 tisíc korun. Příčina pádu stále není známa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při demontáži musí dělníci dávat pozor například na lana, která jsou v rozlomených kusech stále napjatá. Jakmile se jim podaří demontovat zlomené části, které jsou stále připevněny k pilíři, pilíř sklopí a vyjmou ze země.

Stav konstrukce byl velmi smutný, říká autor zřícené lávky. Principy její stavby popisoval na policii

Číst článek

Původně měl být při demontáži použit i sací bagr. Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové bylo od jeho použití nakonec ustoupeno, protože odborníci změnili postup demontáže.

„Na postup dohlížejí odborníci a podle aktuálního vývoje jej upravují," řekla.

Rozebrané trosky lávky by měly být odváženy z ostrova v pátek. Vozy je odvezou na plochu u trojské betonárky, kde je znovu prozkoumají znalci.

Jak rychle budou práce postupovat, nelze podle Karla Frankoty z firmy Strabag, která práce provádí, říci. Společnost musí podle něj dohlížet na bezpečnost práce a navíc při demontáži mohou policisté a znalci práce kdykoliv zastavit.

Lávka v Troji se zřítila v sobotu po 13. hodině. Ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Praha rozhodla o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší. Mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.

Video hasičů ze soboty, kdy se lávka v Troji zřítila do Vltavy:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme