Zřícená lávka v Troji postupně mizí. Trosky ještě jednou prozkoumají znalci

Dělníci začali ve čtvrtek na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky. Pokračovat by měli do pátku. Na demontáž dohlíží policie a znalci. Až technici demontují trosky na Císařském ostrově, přesunou se práce na trojský břeh. Lávka se zřítila v sobotu odpoledne, zraněni při tom byli čtyři lidé. Praha vyplatí každému 50 tisíc korun. Příčina pádu stále není známa.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při demontáži musí dělníci dávat pozor například na lana, která jsou v rozlomených kusech stále napjatá. Jakmile se jim podaří demontovat zlomené části, které jsou stále připevněny k pilíři, pilíř sklopí a vyjmou ze země.

Stav konstrukce byl velmi smutný, říká autor zřícené lávky. Principy její stavby popisoval na policii

Číst článek

Původně měl být při demontáži použit i sací bagr. Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové bylo od jeho použití nakonec ustoupeno, protože odborníci změnili postup demontáže.

„Na postup dohlížejí odborníci a podle aktuálního vývoje jej upravují," řekla.

Rozebrané trosky lávky by měly být odváženy z ostrova v pátek. Vozy je odvezou na plochu u trojské betonárky, kde je znovu prozkoumají znalci.

Jak rychle budou práce postupovat, nelze podle Karla Frankoty z firmy Strabag, která práce provádí, říci. Společnost musí podle něj dohlížet na bezpečnost práce a navíc při demontáži mohou policisté a znalci práce kdykoliv zastavit.

Lávka v Troji se zřítila v sobotu po 13. hodině. Ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Praha rozhodla o kontrole a uzavírce některých mostů i lávek pro pěší. Mezi nimi je například lávka přes Berounku v Radotíně a opravovat se budou i ty na železničním mostě z Podskalí na Smíchov.

Video hasičů ze soboty, kdy se lávka v Troji zřítila do Vltavy:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme