Trolejbus najel v Opavě do zastávky. Na místě je těžce zraněný

Na zastávce v Hlučínské ulici v Opavě ve středu po 08.00 najel trolejbus do zastávky. Na místě je zraněný člověk, kterého trolejbus zachytil. Uvedla to policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Příčiny nehody zatím nejsou známy, podle mluvčí je možné, že šlo o technickou závadu. Na místě zasahují záchranáři a přistává vrtulník.

Opava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná služba (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Nehoda trolejbusu se stala i v úterý večer v Ostravě. Na přechodu pro chodce na křižovatce Sokolské třídy a ulice Na Hradbách tam po 18.00 srazil trolejbus pětašedesátiletou ženu, která na místě zemřela. Viačková uvedla, že devětapadesátiletý řidič jel ve směru od Dvořákovy ulice a ženu zaregistroval na levém chodníku.

„Podle jeho prvotního vyjádření žena šla po vyznačeném přechodu pro chodce a zleva plynule vstoupila do vozovky. V pravé polovině přechodu trolejbus ženu zachytil,“ uvedla Viačková.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že žena byla ihned po kolizi v bezvědomí. „Došlo u ní i k selhání dechu a oběhu. Zasahující lékař u postižené při prvotním vyšetření shledal známky vícečetných a smrtelných poranění, kterým pacientka na místě podlehla,“ uvedl Humpl.

Řidič trolejbusu nebyl pod vlivem alkoholu. Policie pokračuje ve vyšetřování příčin nehody a hledá její svědky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme