Tropické teploty nezmírní ani další bouřky. Ochladí se až koncem týdne

V odpoledních a večerních hodinách se v Čechách a na Českomoravské vrchovině zatáhne a bude opět silně bouřit. Napršet může místy až 40 milimetrů srážek. I dál ale bude horko. Tropy poleví až ve druhé polovině týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatažené nebe | Foto: Ladislav Bába

Většina dne bude slunečná a tropická. Na jihovýchodě se teploty dostanou k 36 stupňům Celsia. Meteorolog František Šopko ale varuje před silnými bouřkami, které by měly Čechy zasáhnout odpoledne. Foukat bude velmi silný vítr o rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

„Později odpoledne a večer se v Čechách a na Českomoravské vrchovině při zvětšené oblačnosti místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky, které mohou být doprovázeny nárazy větru až 25 metrů za sekundu, přívalovým deštěm kolem 40 milimetrů a ojediněle i kroupami,“ upozorňuje.

Teplé počasí zvýšilo návštěvnost kempů. Vylepšuje tak tržby ze začátku sezóny

Číst článek

Ani další bouřky ale nezmírní tropické teploty, které v České republice panují. Pod 30 stupňů by se podle meteorologa Františka Šopka měly dostat až závěrem týdne. Před vysokými teplotami proto na řadě míst stále platí výstraha.

„Do čtvrtka platí výstraha na vysoké teploty pro jihovýchodní Moravu. Jak v závěru týdne, tak v příštím týdnu budou teploty už pod 30 stupňů Celsia. To znamená takové průměrné, jaké u nás v polovině srpna bývají,“ doplňuje Šopko.

Daniela Karafiátová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme