Meteorologové varují před tropickým počasím. Zvyšuje se i riziko požárů

Teploty mohou v následujícím týdnu dosahovat až 34 stupňů Celsia. Zvyšuje se proto i riziko požárů. Pro některá území už platí varování, jinde rovnou zákaz rozdělávání ohňů. Od čtvrtka by se od západu mělo začít mírně ochlazovat, uvádí ČHMÚ.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunce (ilustrační foto) | Foto: Mtl341/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Meteorologové stále varují před tropickými teplotami. A to zejména v Praze, Středočeském, Ústeckém, Královéhradeckém, Pardubickém kraji a také v částech Plzeňského a Olomouckého.

V úterý můžou teploty překročit místy až 34 stupňů. Podle Michaely Valachové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zvyšuje také riziko požárů.

Ve městech se v létě tvoří ‚tepelné ostrovy‘. Člověk na těchto místech nevydrží ani stát, říká odborník

Číst článek

„Aktuálně je největší sucho zejména ve středních a severozápadních Čechách. Území, kde hrozí nebezpečí požárů, se bude v příštích dnech pravděpodobně rozšiřovat,“ říká meteoroložka pro Český rozhlas.

Konkrétně platí varování před nebezpečím požárů do odvolání pro Prahu, celý Ústecký kraj, většinu Středočeského kraje, Pardubicko, Královéhradecko a Českolipsko. Některé kraje již vydaly zákaz rozdělávání ohňů, Mladá Boleslav zakázala lidem vstup do lesů.

"Mírné ochlazení by mělo přijít až během čtvrtka od západu, výstraha bude podle potřeby upřesňována, případně prodloužena," uvádí ČHMÚ.

V horku by lidé podle meteorologů měli omezit tělesnou zátěž, nechodit odpoledne na přímé slunce a nenechávat na něm děti a zvířata, zejména ve stojících autech. Doporučují dostatečně pít a proti slunci používat ochranné krémy a brýle a nosit pokrývku hlavy.

bej, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme