Tropický víkend bude vrcholit v neděli, teplotní rekordy mohou padnout hlavně v Čechách

Čechy zasáhly vysoké teploty. V neděli by se měly podle meteorologů vyšplhat až k 34 stupňům Celsia. Na Moravě a ve Slezsku bude o něco chladněji, a to mezi 27 a 31 stupni. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí pro Čechy platí od dnešního odpoledne do zítřejší osmé hodiny večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na konci srpna a po většinu září bude teplo (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„V sobotu se to týká krajů v severozápadní polovině Čech, kde by teploty vystupovaly v průběhu dne až 33 stupňům, v neděli potom již většiny krajů a území Čech,“ vysvětluje Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Předpokládáme, že nejvyšší teploty v rámci intervalů budou dosahovány zejména v nížinných a pánevních oblastech,“ dodal.

V noci z neděle na pondělí pak Česko ochladí studená fronta, která dorazí ze západu. Místy přinese přeháňky a bouřky. V pondělí se budou teploty pohybovat mezi 24 a 28 stupni Celsia, na východě republiky by mělo být o něco tepleji.

Podle meteorologů lidem hrozí dehydratace organismu. Měli by proto omezit delší pobyt na slunci a vyhnout se sladkým nápojům nebo kofeinu. Samozřejmě platí i obezřetnost před možností vzniku požárů.

Omezte fyzickou zátěž a hodně pijte, radí meteorologové. O víkendu bude až 35 stupňů

Číst článek

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme