Tropický víkend bude vrcholit v neděli, teplotní rekordy mohou padnout hlavně v Čechách

Čechy zasáhly vysoké teploty. V neděli by se měly podle meteorologů vyšplhat až k 34 stupňům Celsia. Na Moravě a ve Slezsku bude o něco chladněji, a to mezi 27 a 31 stupni. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí pro Čechy platí od dnešního odpoledne do zítřejší osmé hodiny večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na konci srpna a po většinu září bude teplo (ilustrační foto) | Foto: Reuters

„V sobotu se to týká krajů v severozápadní polovině Čech, kde by teploty vystupovaly v průběhu dne až 33 stupňům, v neděli potom již většiny krajů a území Čech,“ vysvětluje Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Předpokládáme, že nejvyšší teploty v rámci intervalů budou dosahovány zejména v nížinných a pánevních oblastech,“ dodal.

V noci z neděle na pondělí pak Česko ochladí studená fronta, která dorazí ze západu. Místy přinese přeháňky a bouřky. V pondělí se budou teploty pohybovat mezi 24 a 28 stupni Celsia, na východě republiky by mělo být o něco tepleji.

Podle meteorologů lidem hrozí dehydratace organismu. Měli by proto omezit delší pobyt na slunci a vyhnout se sladkým nápojům nebo kofeinu. Samozřejmě platí i obezřetnost před možností vzniku požárů.

Omezte fyzickou zátěž a hodně pijte, radí meteorologové. O víkendu bude až 35 stupňů

Číst článek

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme