Trump potvrdil přijetí Zemana v Bílém domě, tvrdí kancléř Mynář. Termín ovšem neuvedl

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že počítá s návštěvou českého prezidenta Miloše Zemana. V České televizi to řekl prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Konkrétní termín ale zatím nezná. Trump o Zemanově návštěvě v Bílém domě mluvil s novým českým velvyslancem ve Washingtonu Hynkem Kmoníčkem při předávání pověřovacích listin, dodává Mynář.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní kancléř Vratislav Mynář | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mluvili spolu o případné návštěvě pana prezidenta Zemana. Pan Trump potvrdil, že počítá s návštěvou prezidenta Zemana a před panem Kmoníčkem udělil pokyn své administrativě zorganizovat to," řekl ve vysílání Mynář.

Původně měl odjet Zeman na návštěvu Spojených států v dubnu. Jeho cestu ale podle Hradu odsunula krize kolem Severní Koreje.

Kmoníček: Zeman pojede do USA na nejzúženější formu návštěvy. Trump chce zlikvidovat média

Číst článek

Mynář zároveň v sobotu prý předá prezidentovi milost pro odsouzeného Jiřího Kajínka, uvedl dále. Mynář poveze milost na zámek v Lánech. Právě tam se má sejít poradní tým Miloše Zemana. Kdy milost prezident podepíše, ale není jasné, dodal.

„Já mohu potvrdit, že jsem jako kancléř dostal za úkol vyřídit veškeré formality a bude na panu prezidentovi, s jakým datumem takhle učiní."

Šestapadesátiletý Kajínek je ve vězení 23. rokem. Doživotní trest mu soud uložil za to, že v roce 1993 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše.

Martin Brychta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme