Trump potvrdil přijetí Zemana v Bílém domě, tvrdí kancléř Mynář. Termín ovšem neuvedl

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že počítá s návštěvou českého prezidenta Miloše Zemana. V České televizi to řekl prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Konkrétní termín ale zatím nezná. Trump o Zemanově návštěvě v Bílém domě mluvil s novým českým velvyslancem ve Washingtonu Hynkem Kmoníčkem při předávání pověřovacích listin, dodává Mynář.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní kancléř Vratislav Mynář

Hradní kancléř Vratislav Mynář | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mluvili spolu o případné návštěvě pana prezidenta Zemana. Pan Trump potvrdil, že počítá s návštěvou prezidenta Zemana a před panem Kmoníčkem udělil pokyn své administrativě zorganizovat to," řekl ve vysílání Mynář.

Původně měl odjet Zeman na návštěvu Spojených států v dubnu. Jeho cestu ale podle Hradu odsunula krize kolem Severní Koreje.

Kmoníček: Zeman pojede do USA na nejzúženější formu návštěvy. Trump chce zlikvidovat média

Číst článek

Mynář zároveň v sobotu prý předá prezidentovi milost pro odsouzeného Jiřího Kajínka, uvedl dále. Mynář poveze milost na zámek v Lánech. Právě tam se má sejít poradní tým Miloše Zemana. Kdy milost prezident podepíše, ale není jasné, dodal.

„Já mohu potvrdit, že jsem jako kancléř dostal za úkol vyřídit veškeré formality a bude na panu prezidentovi, s jakým datumem takhle učiní."

Šestapadesátiletý Kajínek je ve vězení 23. rokem. Doživotní trest mu soud uložil za to, že v roce 1993 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše.

Martin Brychta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme