Trump by udělal lépe, kdyby byl méně na Twitteru a více s poradci, říká Andor Šándor

„Pokud se týká 11. září 2001 a útoku na Spojené státy, zůstává pro mě i po šestnácti letech jedna nezodpovězená otázka kompletně a to, jaká byla skutečná účast Saudské Arábie, jaká byla skutečná účast královského rodu Saudů,“ říká voják, generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor, host Osobnosti Plus Českého rozhlasu Plus.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Fenomén islámského terorismu od útoku v roce 2001 nebývale narostl. V kontextu bezprecedentně rozbitého Blízkého a Středního východu a oblasti severní Afriky změnil pohled na svět, především díky některým zahraničně-vojenským, politickým aktivitám západního světa a Spojených států na dlouhou dobu destabilizoval tyto regiony a současně má velmi negativní dopad na Evropu v podobě islámského terorismu a migračních vln,“ dodává odborník na mezinárodní bezpečnost.

Trumpův a Kim Čong-unův poker

Mezinárodních problémů, které dnes vidíme, je nespočetné množství. Na otázku moderátorky, zda existuje hlavní tvůrce a rozdmýchávač případné katastrofy, odpovídá Šándor s obavami, že nikdo takový není: „Dnes se to stalo podstatně méně předvídatelným. Ten, v uvozovkách, luxus světa, kdy proti sobě stála Varšavská smlouva a NATO a v zásadě mezi nimi, zaplať pánbůh, nepadl ani jediný výstřel, je pryč.“

„Dnes je vidět, že ani Spojené státy nejsou schopny dostát role, kterou bychom od nich očekávali. Evidentně se to mnohem víc zhoršuje za prezidentování Donalda Trumpa, který předvádí některé neuvěřitelné ekvilibristické věci. Kdyby byl méně na Twitteru a možná více se svými poradci a lépe jim naslouchal, možná bychom neviděli ten oboustranný velkohubý poker mezi Kim Čong-unem a Donaldem Trumpem, který k ničemu nevede,“ dodal Šándor.

Barbora Tachecí, Kateřina Tesařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme