Trutnovští hasiči v noci odklízeli následky bouře

Prudký děšť doprovázený silným větrem přidělal večer práci trutnovským hasičům. Spadané větve zatarasily silnice na několika místech v okolí města. Nejhorší situace byla ve Starém Rokytníku a v Petříkovicích. Jak Radiožurnálu potvrdil operační důstojník trutnovského hasičského sboru Augustin Kraus, hasičům se podařilo následky větré smršti zlikvidovat ještě během večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prudký déšť a nárazový vítr se přehnaly večer přes Trutnovsko. Vichřice se ale obešla bez větších materiálních škod. Hasiči během několika hodin zlikvidovali spadané větve s stromy. Operační důstojník Hasičského záchranného sboru Trutnov Augustin Kraus řekl Radiožurnálu, že nejhorší situace byla v Petříkovicích (část obce Chvaleč za Trutnovem), v druhém případě spadl v obci Starý Rokytník (součást Velkého Trutnova) strom na vedení elektrického vedení a vedení telecomu, "takže jsme museli spolupracovat s jinými složkami." Dobrovolná jednotka zasahovala v obci Jívka, když odklízela stromy a větve. Škody na materiálu prý nebyly hlášeny, teď už je všechno v pořádku.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme