Tržnice u Svatého Kříže pod drobnohledem celníků

Rozsáhlá razie celníků a policistů začala dopoledne ve vietnamské tržnici u hraničního přechodu Svatý Kříž na Chebsku. Stejně jako při poslední kontrole v chebské tržnici Dragoun povolil státní zástupce prohlídku celého areálu, včetně nebytových prostor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vietnamská tržnice | Foto: Jan Rosenauer

Českému rozhlasu to potvrdila tisková mluvčí Celního ředitelství v Plzni Jitka Blahutová: "Znamená to, že se budou otevírat i uzamčené stánky a objekty v areálu tržnice. Celníci už od pátku kontrolovali výjezdy z tržnice a zabavili zboží v hodnotě 1,5 milionu korun, které se vietnamští obchodníci snažili přemístit jinam. Na akci je nasazeno na 80 celníků a 30 policistů."

Celníci a policisté už zkontrolovali kontejnery za tržnicí. Pod dohledem právních zástupců Vietnamců prohlížejí i jednotlivé stánky. Padělky značkového zboží i tentokrát obsahují falešné stěny prodejních kójí. V průběhu akce navštěvují nerušeně areál němečtí turisté - často v celých autobusech.

Kontrola přibližně tří stovek stánků potrvá podle Blahutové dva až tři dny.

Zdeněk Trnka, Petr Bečvář Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme