Vedení Technické správy komunikací dostalo statisícové odměny, dozorčí rada je schválila těsně po volbách

Špatný stav lávek a mostů bude Praha řešit ještě několik let. Před více než rokem se zřítila lávka v Troji, tramvaje ani auta dočasně nemohly na Libeňský most a naposledy řešili statici problémy přemostění u metra Vltavská. Přesto schválila dozorčí rada Technické správy komunikací (TSK) většině členům představenstva statisícové odměny. Ke schválení došlo dva týdny po komunálních volbách, vyplývá z dokumentu, který má Radiožurnál k dispozici.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technická správa komunikací v ulici Řásnovka. | Foto: Technická správa komunikací

Plnou výši odměn si podle zápisu zasloužil například předseda představenstva TSK - Petr Smolka tak získal 360 tisíc korun. Pro hlasovalo pět členů dozorčí rady, zbylí dva se zdrželi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž.

„S ohledem na povinnosti mlčenlivosti vyplývající ze smlouvy o výkonu funkce člena dozorčí rady, která trvá i po skončení výkonu funkce, nemohu k vámi položenému dotazu uvést žádné bližší skutečnosti,“ odpověděla Radiožurnálu e-mailem předsedkyně dozorčí rady Lucie Svobodová z ČSSD na dotaz, jestli TSK funguje natolik dobře, aby si členové představenstva odměny zasloužili. Právě ona totiž výši odměn navrhovala.

Další odměny?

Písemné vyjádření zaslal i ředitel Smolka. Podle něj schválené částky odpovídají práci, kterou jeho tým odvedl.

„Ve světle úkolů, objemu práce a odpovědnosti, kterou vedoucí manažeři TSK mají, a v porovnání s odměnami za podobnou práci v komerčním sektoru nám odměny připadají adekvátní. Samozřejmě za předpokladu, že všichni dělají svou práci tak, jak mají,“ napsal.

Přežila pád trojské lávky: Z toho dne si pamatuju jen ráno, na odškodnění stále čekám

Číst článek

Ostatním čtyřem členům představenstva schválila dozorčí rada TSK odměny zhruba od 60 do 300 tisíc korun. A další můžou ještě dostat. „Rozhodovat o tom ale bude dozorčí rada už v novém složení,“ řekl její předseda a zároveň náměstek primátora Adam Scheinherr z Prahy Sobě.

„My se intenzivně zajímáme o stav té společnosti. Byly jasně stanovené cíle, čeho má představenstvo společnosti dosáhnout, třeba jaký nový projekt má vzniknout a podle toho, jak byl projekt úspěšný, tak my se rozhodneme a buď ty odměny vyplatíme, nebo nevyplatíme,“ dodal Scheinherr. Dozorčí rada by se podle něj měla sejít v nadcházejících dnech.

Kristýna Vašíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme