Z nehody Kruliše v BMW je mediální kampaň, řekl šéf policie. Svezli by prý i dítě na výstavišti

Projížďka hradního protokoláře Vladimíra Kruliše v policejním supersportovním BMW i8 není nic mimořádného. Alespoň podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého. „Jestli tady máme návštěvu prezidenta a někdo je její součástí a domlouvá program s policií, není to standardní vztah. Bylo to součástí návštěvy prezidenta a Kruliš byl součástí doprovodu," prohlásil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Tomáš Tuhý | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle Tuhého se kolem celého incidentu vytvořila mediální kampaň a podobná projížďka v rámci prezentace není nic neobvyklého.

Láska k autům, vysvětluje Zeman Krulišovu jízdu. Policie nemá vozit papaláše, říká poslanec

Číst článek

„Jestli v rámci Dnů policie v Letňanech bude na místě BMW i3 - která samozřejmě není taková štika jako i8 - a pokud přijde otec s malým dítětem a ten chlapeček se bude chtít do toho auta posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělají okruh, přece je za to nebudu trestat," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Dodal také, že na základě „nevysvětlených okolností" nebude zatím zpochybňovat práci ředitele jihomoravské policie Leoše Tržila, který jízdu protokoláře v zapůjčeném automobilu za čtyři miliony zřejmě povolil.

Chce počkat až na závěry vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních složek (GIBS).

Papalášské manýry? Vytvořili jste bublinu

Na dotaz novinářů, zda by je po skončení rozhovoru svezl služebním vozem, odpověděl, že ano, pokud by k tomu byl důvod. „Kdybyste měli zájem dělat reportáž, jak vypadá třeba den s policejním prezidentem nebo práce policie, oprávnění mám a ve svém superbu bych vás svezl."

Na poznámku, že přítomnost Kruliše v policejním autě připomíná papalášské manýry, odvětil, že si novináři kolem sebe vytvořili bublinu.

„Rozehrála se kolem toho velká mediální kampaň a různé spekulace ohledně odvolávání pana Tržila. Nic takového jsem neřekl," uvedl.

Rekonstrukce nehody policejního speciálu. Pokyn zřejmě dal sám šéf jihomoravských policistů Tržil

Číst článek

K nehodě policejního vozu došlo minulé pondělí večer. Automobil sjel do potoka v Brně-Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš, který doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji, seděl na místě spolujezdce.

Supersportovní vůz BMW i8, který policie převzala k testování v první polovině května, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jezdil především po jižní Moravě. Jde o hybrid, vypůjčený od firmy Invelt, který umí jezdit i na elektřinu. Policie má auto zapůjčeno na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů, podle toho, co nastane dřív.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme