Tůma: TOP 09 bude v Praze vyjednávat o koalici s ODS i ČSSD

Volby v Praze vyhrála s přesvědčivým výsledkem TOP 09. Její radost ale netrvala dlouho. Poměr sil u dalších stran, které se postavily na nižší stupně vítězů, tedy ODS a ČSSD, naznačil, že pražskou TOP 09 čekají tvrdá vyjednávání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát TOP 09 na primátora Prahy Zdeněk Tůma

Kandidát TOP 09 na primátora Prahy Zdeněk Tůma | Foto: Tomáš Adamec

V třiašedesátičlenném pražském zastupitelstvu bude mít TOP 09 26 křesel, druhá ODS jich získala 20, ČSSD 14 a komunisté tři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lídr pražské TOP 09 Zdeněk Tůma byl hostem Ranního interwiev Radiožurnálu

Lídr vítězné strany Zdeněk Tůma v Ranním interwiev Radiožurnálu potvrdil, že hned po neděli začne vyjednávat s ODS i s ČSSD.

„Komunální politika je přece jenom o něčem jiném, rozdíly v programech tam nejsou tak dramatické, aby byly nepřekonatelné, takže je otevřená cesta k oběma koalicím. Čili jak ODS, tak sociální demokracie jsou potenciální koaliční partneři,“ uvedl Tůma.

Jeho cílem je vytvořit funkční koalici s novými tvářemi. „Měla by být schopna realizovat změny, které my jsme slibovali, to znamená změny v postupech, změny ve vedení radnice, ve způsobech, jakým se vypisují veřejné zakázky. Především by radnice měla dostat novou tvář. Jinými slovy tím říkám, že mám určitou představu také o tom, že případný koaliční partner nabídne nové tváře do vedení města,“ podotkl Tůma.

Jak dodal, v případě neúspěchu jednání je TOP 09 připravena odejít do opozice: „TOP 09 se bude snažit odpracovat to, co slíbila. Já mohu slíbit, že se bychom nerezignovali na funkci opozice, jako to udělala sociální demokracie v minulém volebním období.“

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme