Tůma: TOP 09 bude v Praze vyjednávat o koalici s ODS i ČSSD

Volby v Praze vyhrála s přesvědčivým výsledkem TOP 09. Její radost ale netrvala dlouho. Poměr sil u dalších stran, které se postavily na nižší stupně vítězů, tedy ODS a ČSSD, naznačil, že pražskou TOP 09 čekají tvrdá vyjednávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát TOP 09 na primátora Prahy Zdeněk Tůma | Foto: Tomáš Adamec

V třiašedesátičlenném pražském zastupitelstvu bude mít TOP 09 26 křesel, druhá ODS jich získala 20, ČSSD 14 a komunisté tři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lídr pražské TOP 09 Zdeněk Tůma byl hostem Ranního interwiev Radiožurnálu

Lídr vítězné strany Zdeněk Tůma v Ranním interwiev Radiožurnálu potvrdil, že hned po neděli začne vyjednávat s ODS i s ČSSD.

„Komunální politika je přece jenom o něčem jiném, rozdíly v programech tam nejsou tak dramatické, aby byly nepřekonatelné, takže je otevřená cesta k oběma koalicím. Čili jak ODS, tak sociální demokracie jsou potenciální koaliční partneři,“ uvedl Tůma.

Jeho cílem je vytvořit funkční koalici s novými tvářemi. „Měla by být schopna realizovat změny, které my jsme slibovali, to znamená změny v postupech, změny ve vedení radnice, ve způsobech, jakým se vypisují veřejné zakázky. Především by radnice měla dostat novou tvář. Jinými slovy tím říkám, že mám určitou představu také o tom, že případný koaliční partner nabídne nové tváře do vedení města,“ podotkl Tůma.

Jak dodal, v případě neúspěchu jednání je TOP 09 připravena odejít do opozice: „TOP 09 se bude snažit odpracovat to, co slíbila. Já mohu slíbit, že se bychom nerezignovali na funkci opozice, jako to udělala sociální demokracie v minulém volebním období.“

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme