Kvůli špatnému počasí pokračují problémy na D8. Uzavřené jsou tunely Prackovice a Radejčín

Problémy na dálnici D8 kvůli špatnému počasí pokračují. Na dálnici D8 jsou aktuálně zavřené tunely Prackovice a Radejčín. Důvodem jsou dlouhé kolony kamionů, které jsou důsledkem pondělního dočasného uzavření hraničního přechodu do Německa. Země přechod otevřela v úterý ráno po cca 16 hodinách. Kvůli kolonám byly v úterý ráno uzavřeny tunely Libouchec a Panenská.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 11:23 9. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic v úterý řekl, že nejdřív se musí rozjet kolona před tunely směrem na Německo, poté se tunely otevřou a bude moci odjet řada vozidel za nimi.

„Je tam kolona, která je tak dlouhá, že dosahuje až k tunelům a z bezpečnostních důvodů nesmí kolona zůstat stát v tunelech,“ doplnil mluvčí. Na dopravu na místě dohlíží policie.

Libouchovice a Panenská

„Jsme na místě, ale zatím jsme nezaznamenali žádný problém, že by se to zablokovalo,“ uvedla mluvčí.

Podle webových kamer Ředitelství silnic a dálnic dosahuje řada kamionů až po Koštov na Ústecku. Pomalu jedoucí kamiony jsou v obou jízdních pruzích.

Policie o uzavírce informovala na svém webu s tím. Policie osobní dopravu odkláněla na 80. kilometru přes exit Knínice.

„Řidičům nákladní dopravy doporučujeme využít dálnice D5 a D7,“ doporučila v pondělí policie na twitteru.

Policie uzavřela ve spojitosti s kolonami na dálnici D8 silnice z Knínic do Nakléřova a na Telnici na Ústecku kvůli autům, která tam dostávají smyk. Řidiči si chtěli přes komunikace zkrátit cestu, řekl v úterý ráno dispečer ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. V 11.00 řekl, že uzavírka stále platí. V kraji je podle něj na silnicích rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Kvůli sněhu v Praze kolabovala doprava, MHD má zpoždění. V ulicích se objevili i lidé na běžkách

Číst článek

Mluvčí regionální policie Veronika Hyšplerová v pondělí řekla, že řidiči mohli použít hraniční přechod Hora svatého Šebestiána na Chomutovsku.

Obdobná situace, kdy se tvořily mnohakilometrové kolony kvůli zavřeným tunelům, nastala loni v dubnu. Tunely Libouchec a Panenská byly zavřené z rozhodnutí ministerstva dopravy. Uzávěra tehdy trvala dva dny.

V kraji je podle dispečera na silnicích rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme