Tunel za desítky milionů? 'Vedení lidovců s Energií pod kontrolou nemá nic společného,' tvrdí Jurečka

V roce 2014 ho předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek chválil jako úspěch spolustraníků, dnes od projektu vedení lidovců dává ruce pryč. Stovky obcí a škol přišly kvůli Energii pod kontrolou o desítky milionů korun, firma skončila v insolvenci a policie obvinila jejího šéfa Davida Tejmla ze zpronevěry téměř 50 milionů korun. Podle Místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky s projektem vedení strany nemá nic společného.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Olejníček byl do prosince 2015 člen správní rady, působil jako ředitel kanceláře společnosti.

David Olejníček byl do prosince 2015 člen správní rady, působil jako ředitel kanceláře společnosti. | Foto: reprofoto Obec Tučapy | Zdroj: reprofoto www.tucapyuh.cz

Úspěch Energie pod kontrolou přitom před komunálními volbami v roce 2014 vyzdvihoval jako úspěch lidoveckých komunálních politiků sám předseda strany Pavel Bělobrádek, strana se projektem chlubila také na facebooku. Ve vedení společnosti stál vlivný člen a sponzor lidovců David Olejníček. 

Padlo obvinění za projekt, který připravil obce a školy o desítky milionů. Měl podporu lidovců

Číst článek

Vaše strana Energii pod kontrolou podporovala, nyní padlo první obvinění. Jak se zpětně na její působení díváte?
Já jsem s tou firmou neměl co do činění. Pokud se chcete zeptat na konkrétnější věci, ptejte se především kolegů z Jihomoravského kraje, případně pana ředitele Olejníčka.

Vy tedy o působení Energie pod kontrolou informace nemáte? Třeba že se z firmy ztratily desítky milionů korun?
Žádné podrobnější informace o tom nemám. Říkám, já jsem nebyl komunální politik, do kontaktu s touto společností jsem prakticky nepřišel. Pokud se chcete ptát na nějaké bližší hodnocení, tak se ptejte těch lidí.

Nebojíte se, jako místopředseda lidovců, že vás spojení s takovouto firmou poškodí?
Nejsem si vědom, že by vedení KDU-ČSL se s touto firmou jakkoliv spojovalo. Nebo že bychom já nebo Pavel Bělobrádek figurovali v podpoře tohoto projektu. Víc to nejsem schopen komentovat.

Pan předseda Bělobrádek tento projekt na předvolebním videu z roku 2014 vyzdvihoval jako úspěch vašich regionálních politiků...
To je otázka na pana Bělobrádka, a ne na mě.

Ptal jste se na to spolustraníků z Jihomoravského kraje a pana Olejníčka?
Pana Olejníčka jsem se na to ptal, on mi podal vysvětlení. On v té době nefiguroval v dozorčích orgánech společnosti, aby mohl ovlivňovat tyto věci. Ale znovu říkám, na to se ptejte pana ředitele Olejníčka. (Olejníček byl do prosince 2015 člen správní rady, působil jako ředitel kanceláře společnosti, pozn. red.)

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme