Turbulence zkomplikovala letounu ČSA návrat z New Yorku

Tři stevardy a jednu cestující zranila silná turbulence při letu Českých aerolinií z New Yorku do Prahy. Airbus byl v té chvíli nad britským městem Dover a na jeho palubě bylo 92 cestujících a 10 členů posádky. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl mluvčí ČSA Daniel Plovajko, stroj bezpečně přistál na letišti v Ruzyni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus ČSA | Foto: CSA

"V důsledku průletu neočekávanou turbulencí došlo k lehkým zraněním třech členů posádky, jedna z cestujících ztratila na krátkou dobu vědomí. Posádka letadla okamžitě reagovala, poskytla cestujícím potřebnou pomoc a asistenci", uvedl Plovajko. Jak dále poznamenal, v současné době nemá podrobné informace ke zdravotnímu stavu, protože zraněná cestující je teď ve střešovické nemocnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

D.Plovajko: Letoun bezpečně přistál

Na letadle nedošlo následkem turbulence k žádným technickým problémům a bezpečně přistálo na ruzyňském letišti, kde nyní probíhá celková kontrola a oprava poškozeného interiréru, která si podle mluvčího ČSA Daniela Plovajky vyžádá několik hodin.

ČSA mají v provozu 2 stroje typu Airbus A310-300, 9 letounů typu Boeing 737-400 a 10 typu Boeing 737-500, čtyři turbovrtulová letadla ATR72 a pět typu ATR42.

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme