Turisté zcela zaplnili parkoviště na Šerlichu v Orlických horách, policie řídí dopravu

Turisté a běžkaři od 9.00 zcela zaplnili parkoviště na Šerlichu pod hřebenem Orlických hor. Policie dopravu řídí tak, aby zůstala průjezdná silnice z Deštného v Orlických horách přes Šerlich do Orlického Záhoří. Ve střediscích Krkonoš v Královéhradeckém kraji problémy s dopravou ráno nebyly. Informovalo o tom mluvčí policie Eliška Majerová.

Deštné v Orlických horách Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na Šerlichu pod hřebenem Orlických hor. | Zdroj: Policie České republiky

„Parkoviště jsou plná. Po silnici přes Šerlich je možný jen průjezd. Policejní hlídky jsou na místě," řekla mluvčí. V minulosti, například 1. ledna, neukáznění řidiči na Šerlichu parkovali podél silnice a blokovali dopravu. Po silnici měli problém projet i silničáři.

Orlické hory - Upozornění pro návštěvníky, kteří míří do Deštného v Orlických horách. Z důvodů zaplněných parkovacích kapacit v této oblasti regulujeme dopravu. Průjezd z Deštné na Šerlich a Orlické Záhoří možný. #policiehkk

09:38 – 24. 01. 2021

7 42

Horské sedlo pod Šerlichem je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. K atraktivnosti lokality přispěla i nedávno otevřená rozhledna na Velké Deštné, ke které se lze nejsnáze dostat právě ze sedla pod Šerlichem.

Na Šerlichu byla ráno mlha a teplota se pohybovala kolem minus jednoho stupně Celsia. Na hřebeni Orlických hor leží téměř půl metru sněhu.

Obec Deštné v Orlických horách několik let usiluje o rozšíření parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, jehož kapacita je zvláště v zimní sezoně nedostatečná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme