Turisty prověří už pětačtyřicátý ročník pochodu Praha-Prčice

Vyznavače pěší turistiky čeká v sobotu velký svátek. Jejich fyzickou zdatnost totiž prověří už pětačtyřicátý ročník legendárního pochodu Praha-Prčice. Organizátoři i tentokrát mysleli nejen na příznivce pěších výletů, ale už tradičně také na cyklisty nebo dokonce vozíčkáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

44. ročník pochodu Praha-Prčice | Foto: Jana Huzilová

Ten, kdo chtěl vyrazit na nejdelší trasu určenou nejzdatnějším turistům, musel hodně brzy vstávat. Od pražské stanice metra Háje je to totiž do cíle v Prčicích přesně sedmdesát kilometrů, a tak se skalní vyznavači pěší turistiky musí vydat na trať už po páté hodině.

Ani ti méně zdatní však nemusí přijít zkrátka. Stačí si vybrat některou z kratších pěších tras o délce mezi třiceti a padesáti kilometry. Tak například z Olbramovic, Bystřice u Benešova nebo třeba Votic můžeme klidně vyjít i v jedenáct hodin. Společný je ale cíl pochodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Pochod Praha-Prčice.mp3

Účastníci si samozřejmě dají závěrečné dostaveníčko na náměstí v Prčicích. Tady také po předložení orazítkované mapy, kterou i s popisem trasy dostanou na startu, získají tradiční suvenýr - plastovou botičku.

Na výběr z několika tras mají i vyznavači cyklistiky - pro ně je start v Praze, Milevsku nebo Táboře. Organizátoři nabízí i vozíčkářskou trasu značenou z Miličína.

Michal Trnka, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme