Sklad v Tursku u Prahy zachvátil požár, nikdo se nezranil. Majitel odhadl škodu na 5,5 milionu korun

V Tursku u Prahy v úterý přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali po 18.00 pod kontrolu. Škoda podle majitele dosahuje 5,5 milionu korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Policejní mluvčí Michaela Richterová uvedla, že požár vznikl pravděpodobně od zkratu na jedné z baterií při manipulaci. Nikdo nebyl zraněn.

Tursko (Aktualizováno: 19:04 16. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklad v Tursku u Prahy zachvátil požár | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Požár v bývalých zemědělských halách, které slouží jako sklady různých firem, vznikl kolem 10.00. Při zásahu hasiči vyhlásili i třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů, jejich počet se nyní bude postupně snižovat, část ale zatím zůstane na místě kvůli dohledu na požářiště.

Ve skladu o rozloze asi 2000 metrů čtverečních byly akumulátory z drobných spotřebičů a další elektroniky. Pavel Toulec, jednatel společnosti Agrivep, která haly vlastní, řekl, že neví, co může být příčinou požáru. Podle něj ale haly slouží pouze jako sklady, žádná výroba zde není.

Obec Tursko doporučila obyvatelům, aby kvůli požáru nevětrali. Podle referentky místního obecního úřadu Ivany Válkové šlo o doporučení obce bez ohledu na měření škodlivin v ovzduší. Podle Kerekové na místo přijela i chemická laboratoř, která měřila emise unikající do ovzduší.

V době vzniku požáru bylo v hale osm lidí, všichni stihli odejít, nikdo nebyl zraněn. Z haly se ozývaly výbuchy, vybuchovaly hořící baterie. Exploze se ozývaly již od začátku požáru. Hasiči před 14.00 vyklízeli dvůr před halou, kde je podle Kerekové směsný odpad, který oheň nezasáhl. Vyklizením dvora chtějí získat lepší přístup do haly.

Poblíž Turska v úterý také hořelo pole, s požárem hal ale oheň nesouvisel. I v tomto případě už je oheň pod kontrolou, uvedli hasiči.

Sklad v Tursku u Prahy zachvátil požár | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme