Soukup kritizoval na Barrandově hospodaření České televize, ta mu odpovídala na twitteru

Česká televize ve středu večer nabídla nečekaný servis divákům pořadu TV Barrandov Kauzy Jaromíra Soukupa: twitterový profil veřejnoprávní televize přímo během vysílání opravoval a upřesňoval výroky a tvrzení, které Soukup v pořadu zaměřeném na hospodaření Kavčích hor pronášel. Za osmdesát minut se na síti objevilo hned 12 tweetů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Kauzy Jaromíra Soukupa"

"Kauzy Jaromíra Soukupa" | Zdroj: TV Barrandov

„Dnešní KAUZY budou opravdu zajímavé... Peníze budou lítat vzuchem!!!“ poutala ve čtvrtek na sociálních sítích TV Barrandov na jeden z pořadů jejího ředitele Jaromíra Soukupa.

Sám Soukup v upoutávce sliboval „neuvěřitelnou exkurzi za kulisami České televize“ a odhalení „bizarních veřejnoprávních her“. „A jestli si pan ředitel České televize myslí, že si jeho chování nechám líbit, tak nenechám. To mu garantuji. Myslím, že se máte na co těšit,“ avizoval Soukup divákům. Celá stopáž pořadu je k dispozici ve videoarchivu TV Barrandov.

Online odpovědi z Kavčích hor

Soukup věnoval ČT osmdesát minut čistého času, během kterých mimo jiné prohlásil, že ČT hospodaří neefektivně, kritizoval také údajnou netransparentnost výroby pořadů a koncesionářské poplatky. Soukup se opřel i do příjmů ČT z reklamy. „Půl miliarda z reklamy asi pro Českou televizi nejsou peníze, uznávám.“ Veřejnoprávní instituci označoval za „bumbrlíčka“. Na to reagovala ČT na twitteru:

Přímo kritizoval Soukup generálního ředitele Petra Dvořáka, programového ředitele Milana Fridricha a šéfa výroby nových formátů Jana Maxu.

Podle Kavčích hor použil Jaromír Soukup ve svém pořadu i chybné grafy, kterými se snažil podpořit svá tvrzení o problematickém hospodaření veřejnoprávního média.

V samotném úvodu Kauz označil Soukup radního ČT Zdeňka Šarapatku za „ztělesnění neuvěřitelného politruka“. ČT na twitteru upozornila, že při tom použil fotografii poslance Milana Šarapatky, bývalého poslance zvoleného jako nestraníka za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. K záměně se vyjádřil i přímo radní Šarapatka.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme