TV Nova a Prima přistoupily k plánu přechodu na digitální vysílání

Nova a Prima přistoupily k plánu přechodu na digitální vysílání! Obě celoplošné stanice se tedy vzdají svých analogových kmitočtů, na které mají práva až do roku 2017, respektive 2018. Dnes měly televize poslední termín pro vyjádření jasného stanoviska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní ovladač | Foto: Fotobanka stock.xchng

Generální ředitel Novy Petr Dvořák řekl, že digitalizaci od začátku podporují: "Televize Nova splnila všechny podmínky, které jí plynou ze zákona a které umožňují požádat o kompenzační licenci. Tím chceme ukázat, že digitalizaci podporujeme, což jsme projevili už několikrát. Doufáme jen, že v průběhu přechodu na digitalizaci nedojde ke zhoršení příjmu našich diváků a ke zhoršení podmínek pro naše vysílání."

Nova i Prima mají po přistoupení nárok na kompenzační licenci, kterou hodlají využít. Divákům tak budou moci nabídnout další televizní kanál. Obě stanice ale mají k technickému plánu přechodu výhrady. Obavy panují kolem možného přerušení vysílání nebo horší kvality příjmu při vypínání jednotlivých oblastí.

Dále doufají v jednoznačnou a srozumitelnou informační kampaň pro diváky a v neposlední řadě Prima upozorňuje na nejasná pravidla při přechodu regionálních stanic na digitální vysílání.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme