TV3 opět vysílá, ale jen Kindernayův program

Střídavě program Martina Kindernaye a titulek na černé obrazovce, tak vypadá momentálně pozemní vysílání nejmenší soukromé televize TV3. Kindernay, který drží přes společnost RTV Galaxie licenci, začal totiž po měsíčním přerušení opět vysílat ve svých časech. Zhruba polovinu programu má ale podle licenčních podmínek dodávat jeho strategický partner, společnosti EMV a TV3. Ty ale přestaly své pořady připravovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studio TV3 | Foto: Petra Mášová | Zdroj: ČTK

Místopředseda rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek říká, že Kindernay teď neporušuje zákon - ale zároveň vysílání není ideální. Celá situace je tak podle něj poněkud paradoxní. "My můžeme dost těžko trestat pana Kindernaye za to, že dodržuje zákon a licenční podmínky," říká Štěpánek. Černého Petra se podle něj Kindernayovi podařilo přehrát do rukou TV3. "Oni teď naopak nedodržují jejich ujednání, protože mu nedodávají program, který mu do teď dodávali."

Celý spor by mohl vyřešit vstup amerického investora do společnosti RTV Galaxie, která vlastní licenci. Společnost EMV by chtěla mít nad ní kontrolu, a tak od Kindernaye čeká, že radu pro rozhlasové a televizní vysílání o takovou transakci požádá. Kindernay tvrdí, že on není tím, kdo by toto jednání blokoval. Strategickým partnerem RTV Galaxie by podle něj měl být současný investor, to znamená společnost Argus nebo EMV, a také k tomu podle vlastních slov činí všechny kroky. "V podstatě jsem i požádal TV3 a EMV, aby vstoupila do této společnosti. Zatím požadují stoprocentní vstup, což stoprocentní vstup podle mě není vstup strategického investora, ale v tu chvíli se jedná o prodej licence a licence je podle jak starého, tak nového mediálního zákona neprodejná. A já hlavně v tuto chvíli licenci prodávat nehodlám," uvedl Kindernay.

Strategický partner ale říká: jiná varianta než stoprocentní vstup do firmy, která ovládá licenci, nás nezajímá. Potvrdil nám to mluvčí EMV a TV3 Jiří Hrabovský. "Jistěže trváme na stoprocentním vstupu na RTV Galaxie, protože jiná varianta by sotva investorovi umožňovala, aby měl licenci pod kontrolou a po našich dosavadních zkušenostech s panem Kindernayem, že jiná než absolutní a bezpečná kontrola nepřipadá v úvahu," uvedl Hrabovský.

Martin Kindernay obnovil vysílání TV3 z pozemních vysílačů těsně před čtvrteční půlnocí. Program začal zhruba desetiminutovým zpravodajstvím a zajišťuje jej Kindernayova firma RTV Galaxie z nových studií v Hradci Králové a Praze. Servisní organizace zatím ale zatím Kindernayovi zbytek programu neodává. "Hovořil jsem včera s generálním ředitelem panem Martínkem. Ten mi sdělil, že nejspíš dneska vysílat satelitně nebudou. Já jsem ho upozornil na to, že podle mých platných licenčních podmínek musím přebírat jejich program a samozřejmě budu," dodává k tomu Kindernay. Ve 12 hodin odvysílal svoje zpravodajství a hodlá program rozšířit o archivní pořady.

Český rozhlas požádal o stanovisko i předsedu rady pro rozhlasové a televizní Martina Muchku: "Technici zjišťují, jak to je, já sám nevím, jak ta situace vypadá Já jsme jenom sám viděl, že v Praze na 28. kanále je něco jiného. K tomu já vám nic víc říct nemůžu, než že vím, že se cosi změnilo."

Vysílání Martin Kindernay přerušil z technických důvodů před 30 dny poté, co servisní společnost TV3 odvezla ze studia v Hradci Králové veškeré technické zařízení. I přes Kindernayovo přerušení, organizace TV3 do neděle normálně vysílala. Od neděle běžel na obrazovce titulek. Ten oznamoval, že firma byla na základě rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nucena vysílání přerušit. Včera před půlnocí TV3 ukončila i vysílání titulku. Kindernay od počátku označoval vysílání TV3 za pirátské.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme