TV3 přerušila vysílání

Televizní stanice TV3 přerušila v neděli po 21. hodině vysílání. Na obrazovkách je vysvětlující text, že TV3 tak učinila na základě rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ze 20. listopadu. Příčinou je spor mezi investorem a servisní organizací TV3 na jedné straně a držitelem vysílací licence Martinem Kindernayem. Ten chce v nejbližší době zahájit vysílání bez dosavadního partnera. EMV zatím ale o arbitráži neuvažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3 | Foto: tv3

Investor televize TV3, lucemburská společnost EMV, teď neuvažuje o arbitráži vůči vlastníkovi licence na vysílání televize Martinu Kindernayovi, ani proti České republice. Prohlásil to člen představenstva EMV Jan Obrman. Pokud se ale situace v krátké době uspokojivým způsobem nevyřeší, arbitráž zůstává jednou z možností, kterou EMV bude spor o televizi TV3 řešit.

Martin Kindernay se o možné dohodě vyjadřuje různě. Jak včera řekl, takový kompromis by musel zahrnout i sumu ve výši 30 miliónů, kterou investoval do budování vlastního studia poté, co TV3 zastavila výrobu pořadů v Hradci Králové. Zároveň potvrdil, že má stále zájem s EMV a TV3 jednat. Později ovšem České televizi řekl, že co nevidět možná začne skutečně vysílat bez dosavadního partnera. "V tuto chvíli mi nezbyde nic jiného než vysílat sám a to buď ve čtvrtek, kdy skoční měsíční lhůta, nebo o tři týdny později."

Na důvody zastavení vysílání jsme se zeptali výkonného ředitele společnosti Víta Vojtěcha: "Rozhodlo o tom představenstvo TV3 na základě rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání z 20. listoadu, které nám ukládá zastavit vysílání do 7 dnů a toto rozhodnutí nemá opravných prostředků. To jsme obdrželi ve čtvrtek a představenstvo se rozhodlo respektovat rozhodnutí rady."

Vyřešení sporu je podle něj na Radě: "Já nevím, co se stane 6., protože je to věc, kterou musí řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která de facto způsobila tento stav, když převedla společnost z fyzické ososby Martina Kindernaye na jeho novou společnost RTV Galaxie, s níž nemá TV3 žádnou smlouvu. Teď je skutečně na Radě, aby tento stav vyřešila."

Předseda rady Martin Muchka si ale myslí, že rozhodnutí zastavit signál už teď je uspěchané. Místopředseda této rady Petr Štěpánek v pořadu České televize Naostro nepřipustil odpovědnost za další televizní krizi. "To není výsledek Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, to je výsledek podnikání některých pánů v této zemi." Rada se má případem zabývat znovu v úterý.

Rada 20. listopadu zahájila se společností TV3 správní řízení pro podezření z neoprávněného vysílání. Držitel licence Martin Kindernay, který se dostal se servisní organizací TV3 do sporu, označil tehdy její vysílání za pirátské.

Ještě předtím - před dvěma měsíci se v televizi rozhořel spor mezi investorem na jedné straně a Kindernayem na straně druhé. Důvodem bylo rozhodnutí vysílací rady zamítnout převod licence na lucemburskou firmu KTV, jejímž je Kindernay stoprocentním vlastníkem. Pozorovatelé varují, že tento případ může mít podobný vývoj jako spor o televizi Nova.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme