TV3 se dočasně vrátí na obrazovky

O vánocích se znovu těm, kdo mají kabel či satelit, objeví na obrazovkách program televize TV3. Společnosti EMV a TV3 totiž obnoví v neděli ve 20 hodin dočasně své vysílání. Podle mluvčího těchto firem Jiřího Hrabovského se vedení rozhodlo vysílat kvůli radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která k tomu EMV a TV3 vyzvala. Diváky tak čeká obvyklé zpravodajství, některé vlastní publicistické pořady a domácí i zahraniční filmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3 | Foto: tv3

Podle mluvčího EMV a TV3 Jiřího Hrabovského půjde o pořady, na které byli diváci zvyklí. "Program TV3 je přesně takový, jaký je možné vidět v denním tisku. Z živého vysílání by měly být zachovány dva publicistické pořady, zpravodajství dodávané společností TVD a zbytek jsou převzaté pořady z původní tuzemské, nebo zahraniční tvorby," upřesnil Hrabovský.

Obnovení tohoto vysílání ale Hrabovský charakterizuje pouze jako dočasné. "Všechno závisí na tom, jak se nakonec odvine záležitost kolem pozemního vysílání, hlavního projektu TV3. Bez něj totiž je pouze satelitní a kabelové vysílání takřka podnikatelskou sebevraždou," dodává.

Program, který půjde přes kabel a satelit, nebude přebírat pozemní vysílání společnosti RTV Galaxie Martina Kindernaye, se kterou se dostal americký investor do roztržky kvůli licenci. Kindernay totiž momentálně nemá s TV3 uzavřenou smlouvu a její program tedy přebírat nesmí, přestože mu to ukládají licenční podmínky. Rada přitom tento týden RTV Galaxii odebrala licenci. Právní moci však rozhodnutí nabude, až o tom rozhodne soud. Do té doby bude Kindernayova RTV Galaxie po zemi stále vysílat.

Pavla Kvapilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme