Tvrdík žádá mimořádnou schůzi vlády

Kvůli zajištění vzdušné ochrany při jednání summitu NATO v Praze požádal ministr obrany Jaroslav Tvrdík, aby se dnes večer mimořádně sešla vláda. I když se už delší dobu mluví o tom, že by nebe nad naším hlavním městě měly střežit při listopadovém summitu stíhačky některého státu Aliance, ochránci se údajně ještě jasně nevyjádřili. I proto ministr požádal o mimořádnou schůzi kabinetu, který by měl také povolit pobyt aliančních vojsk v naší zemi v příštích dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci | Foto: USMC

Tato Tvrdíkova žádost vychází podle jeho slov z výsledků pondělního cvičení zabezpečení ochrany a vzdušného prostoru v zemi: "Cvičení ukázalo, že některé věci je potřeba cvičit nejenom v Národním středisku velení a řízení, ale i fakticky za účasti fyzických vojáků a příslušných obranných systémů. Na základě toho dnes žádám vládu o doplnění materiálu ke cvičení, tak jak ho vláda musí schváilit musí být informován parlament a žádám o souhlas se vstupem příslušníků cizích vojáků na zítřejší jednodenní cvičení."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme