Tvrdík zaujímá razantnější postoj k Aeru

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík bude žádat po Aeru Vodochody prodloužení roční záruční doby na některé součásti bitevníků L-159. Na některých systémech externích dodavatelů se opakovaně vyskytují závady, kvůli kterým mají letouny od včerejška zakázané starty. O budoucnosti projektu L-159 bude Tvrdík v pátek jednat na základně v Čáslavi s prezidentem Aera Antonínem Jakubšem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aero L-159 Alca | Foto: Václav Kýval

ČRo 1 - Radiožurnálu to potvrdila mluvčí ministerstva obrany Jana Jelínková. "Vzhledem k závadám, které se vyskytují u některých systémů, dodávaných k letounu dalšími subdodavateli, zvažuje ministerstvo obrany, že jedním z předkládaných požadavků by byla i žádost o prodloužení záruční doby na tyto systémy".

Tvrdík chce také od výrobce L-159 požadovat jasný harmonogram prací na projektu a snížení ceny o penále ve výši 309 miliónů korun. Ministerstvo obrany hodlá podle Tvrdíka zaujmout k projektu L-159 a Aeru tvrdší postoj. Ministr ale říká, že kdyby s L-159 přestaly být problémy, bude první, kdo by tyto stroje propagoval. Už od včerejška mají armádní piloti na L-159 zakázáno létat. Na několika strojích se totiž objevily závady.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme