Tvrdík zaujímá razantnější postoj k Aeru

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík bude žádat po Aeru Vodochody prodloužení roční záruční doby na některé součásti bitevníků L-159. Na některých systémech externích dodavatelů se opakovaně vyskytují závady, kvůli kterým mají letouny od včerejška zakázané starty. O budoucnosti projektu L-159 bude Tvrdík v pátek jednat na základně v Čáslavi s prezidentem Aera Antonínem Jakubšem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aero L-159 Alca | Foto: Václav Kýval

ČRo 1 - Radiožurnálu to potvrdila mluvčí ministerstva obrany Jana Jelínková. "Vzhledem k závadám, které se vyskytují u některých systémů, dodávaných k letounu dalšími subdodavateli, zvažuje ministerstvo obrany, že jedním z předkládaných požadavků by byla i žádost o prodloužení záruční doby na tyto systémy".

Tvrdík chce také od výrobce L-159 požadovat jasný harmonogram prací na projektu a snížení ceny o penále ve výši 309 miliónů korun. Ministerstvo obrany hodlá podle Tvrdíka zaujmout k projektu L-159 a Aeru tvrdší postoj. Ministr ale říká, že kdyby s L-159 přestaly být problémy, bude první, kdo by tyto stroje propagoval. Už od včerejška mají armádní piloti na L-159 zakázáno létat. Na několika strojích se totiž objevily závady.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme