Tvrzení Radovana Krejčíře o půjčce sociální demokracii bude prověřovat policie

Radovan Krejčíř tvrdí, že před třemi lety poskytl ČSSD půjčku šedesát miliónů korun na volební kampaň. Za to prý získal vliv ve státní společnosti Čepro a další výhody. Právě proto prý Krejčíře vyšetřuje policie. Směnku měl podepsat Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo ČSSD | Foto: Jan Rosenauer

Peníze podle Krejčíře sociálním demokratům přinesl prostředník, nezvěstný podnikatel Jakub Konečný. Policie tvrdí, že nic takového zatím nezjistila. Radovan Krejčíř ale pro Českou televizi uvedl, že důkazy má.

"Dokážu to tak, že prostě předložím směnku, která je mezi panem Konečným a mnou, a předložím originál směnky mezi panem Konečným a Grossem," řekl České televizi Krejčíř.

Policie prověří tvrzení uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře, že v roce 2002 půjčil sociální demokracii 60 miliónů korun. Policejní prezident Vladislav Husák zvažuje vytvoření speciálního vyšetřovacího týmu. Krejčíř, který nyní žije na Seychelských ostrovech, je v Česku stíhaný za rozsáhlou trestnou činnost.

Julie Rákosová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme