Tvůrce slušovického JZD František Čuba bude radit Miloši Zemanovi

Bývalý šéf pověstného slušovického JZD František Čuba bude blízkým spolupracovníkem prezidenta Miloše Zemana. Radit mu bude se zemědělstvím a hospodářstvím. Při jejich dnešním setkání to řekl budoucí prezident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Čuba na návštěvě u budoucího prezidenta Miloše Zemana | Foto: Filip Jandourek

Miloš Zeman přijal Františka Čubu nejprve v restauraci v domě v pražské Loretánské ulici, kde má svou kancelář, po obědě spolu odešli jednat do soukromí.

Sám Čuba před schůzkou nechtěl svou roli v Zemanově týmu komentovat. „Heleďte se, je to blbost teď o něčem hovořit. Protože jsem s nikým nic neprojednával a nevím o čem bude řeč,“ řekl.

František Čuba je členem Strany práv občanů Zemanovci, za kterou loni v krajských volbách úspěšně kandidoval ve Zlínském kraji.

Známý je hlavně díky řízení družstva ve Slušovicích, které bylo označováno jako nejdynamičtější podnik komunistického Československa.

Předsedou družstva byl v letech 1963 až 1990. Zemědělské družstvo se za tu dobu změnilo v gigant s obratem až osm miliard korun zaměstnávajícím až sedm tisíc lidí. JZD vyrábělo například počítače, ve Slušovicích vzniklo také dostihové závodiště.

Čuba mimo jiné prosazuje vybudování průplavu spojujícího centrální evropské veletoky Labe, Dunaj a Odru. Podle něj by pomohl rozvoji českého průmyslu.

Další zatím nejsou známí

Miloš Zeman, který dnes pokračuje v úřadování ve své pražské kanceláři, před Čubou jednal s viceprezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslavem Kalou. Ten řekl, že budoucí prezident podporuje jeho jmenování prezidentem NKÚ.

Další konkrétní jména členů svého týmu Miloš Zeman dnes prozradit nechtěl. Přímou otázku novinářů, jestli prezidentovým kancléřem bude šéf Zemanovců Vratislav Mynář, ponechal Miloš Zeman bez odpovědi.

„Dohodl jsem se s panem Weiglem, že bude dva až tři měsíce vykonávat svoji funkci, aby nového kancléře zacvičil,“ prohlásil.

Katka Brezovská, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme