Týden končí, víkend začíná!

Nejprve vás pozveme na premiéru Horáckého divadla v Jihlavě. To zítra a v neděli uvede hru „D´Artagnan“ francouzských autorů Jeroma Savaryho a Jeana-Loupa Dabadie. Režii má Petr Žáček. Hra vychází z prvního dílu Dumasových Tří mušketýrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiéra hry D´Artagnan v Horáckém divadle v Jihlavě je zítra v 19. hodin. Pokud neseženete lístky, tak vězte, že první repríza je hned v neděli také v 7 večer.

S archeologickým výzkumem na Olomoucku a také s nejcennějšími exponáty se můžete seznámit na nové výstavě „Lopatou i počítačem“ v olomouckém Vlastivědném muzeu. Provede vás po nejzajímavějších nalezištích, seznámí také, jak vědátoři docházeli ke svým poznatkům dříve a jak tak činí dnes. Další podrobnosti nám řekla archeoložka Pavlína Procházková. Na archeologickou výstavu se můžete vydat do Vlastivědného muzea v Olomouci.

Výtvarné centrum Chagall v Ostravě představuje dílo významného kreslíře a grafika Maxe Švabinského. Expozice symbolizuje propojení 19. a 20. století. Pokud se do ostravské galerie vydáte, můžete si prohlédnout Švabinského kresby, grafiky a malby.

Plzeňské Divadlo Josefa Kajetána Tyla uvede v sobotu premiéru operety Franze Lehára „Země úsměvů“. Opereta se vyznačuje náročnými pěveckými party a sám skladatel ji považoval za své nejzdařilejší dílo. Představení začne v 19 hodin ve Velkém divadle. Druhá premiéra se koná v neděli ve stejnou hodinu.

Pro velký úspěch pořádá také letos valašský soubor Jasénka ve Vsetíně „Bál 1901“. Zatančit si na něm mohou milovníci melodií Karla Hašlera a salónních šlágrů. Začátek je zítra ve 20 hodin. Nebude chybět pražský kabaret, kankán ani charleston.

Zítra mezi 9. a 12. hodinou se otevře ve Sky klubu Brumlovka v Praze na Vyskočilově ulici svět terarijních zvířat a exotického hmyzu. Najdete tady stovky exotických rostlin a živočichů ze všech koutů světa. Zjistíte také, jak se o ně správně starat.

Vyznavači kouření dýmek mají sraz zítra v Tachově, kde budou bojovat o Novoroční tachovskou dýmku. Soutěž má přesně stanovená pravidla. Každý účastník dostane tři gramy tabáku, dvě sirky a jednu minutu na jeho zapálení. Vítězem je ten, kdo vydrží kouřit nejdéle. Začátek je ve 14 hodin.

Na návštěvu láká pražská zoologická zahrada v Tróji. Letos už tam zaznamenali několik přírůstků. Jako první přibyl do zvířecí rodiny pelikán bílý. Chov těchto zvířat má v Praze velkou tradici. Ve výběhu byse už měl objevit také žirafí kluk Vilém, kterému budou v neděli dva týdny.

Na premiéru pohádky absolventů Janáčkovy akademie múzických umění zve v sobotu brněnské divadlo Polárka. Příběh vypráví o dobrodružném putování skřítka Fridolínka za vílou Modřenkou, o falešné lásce kocoura Garibaldiho a zlé čarodějnici.

Muzeum v Horní Blatné na Karlovarsku mají expozici těžby cínu. K vidění je maketa těžební věže a také ukázky z dílny středověkých cínařů. Oba dny je otevřeno mezi 9. a 17. hodinou, vždy však s polední přestávkou.

Unikátní fotografie z historie pražské hromadné dopravy si můžete prohlédnout ve sklepních prostorách magistrátu na Kafkově náměstí. Snímky pocházejí převážně z konce 19. a z první poloviny 20. století. Dozvíte se například, že už ve 30. letech se ve Vltavě sondovalo, zda by tudy mohla jezdit podzemní dráha.

Na víkendový výlet vlakem, který je tažený parní lokomotivou vás zve Železniční klub Výtopny Zlíchov. V sobotu i v neděli tak můžete z nezvyklého pohledu objevovat nová zákoutí Prahy. Jaká je trasa, nám řekl předseda klubu Lukáš Kulhánek. V sobotu i v neděli vyjíždí historická vlaková souprava tažená parní lokomotivou z pražského nádraží Smíchov vždy v 10 a ve 14 hodin.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme