Týden manželství chce ukázat pozitiva svazku a pomoci s problémy

Česká republika se už po šesté připojila k celosvětové akci nazvané Týden manželství, která má upozornit na pozitivní stránky uzavření sňatku, ale zároveň pomoci manželům, jejichž vztah není právě idylický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohlednice k Národnímu týdnu manželství 2012 | Foto: Národní týden manželství

Podle statistik by české manželské a psychologické poradny a později rozvodoví právníci měli patřit k nejvytíženějším v Evropě. Rozvodem u nás končí zhruba polovina sňatků, nejčastěji pět let po svatbě.

Právě Týden manželství, který potrvá až do neděle, má upozornit na to, že problémy se dají řešit jinak, než že se partneři hned rozejdou.

„Letos je to na téma komunikace – v manželství, nejen navenek a taková, aby odpovídala kritériím slušnosti a morálky, ale právě doma. Komunikace se učí tam, kam není vidět,“ vysvětlil předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václava Marešová upozornila na množství akcí k Týdnu manželství

Týden manželství má lidem pomoci překonávat překážky, které společné soužití může přinést. V mnoha českých městech nabízí semináře o komunikaci, besedy, ale i koncerty.

Letošní ročník má podle organizátora Petra Činčaly také vysvětlit výhody, které partnerský svazek stvrzený svatbou může přinést:

„Lidi se dívají na různé filmy, kde se propaguje taková ta volná láska, na internetu a v časopisech jsme obklopeni věcmi, které vztahu spíše nepomáhají. Týden manželství má říci: ‚Přátelé, partnerské vztahy jsou dobré, nejsou samozřejmostí, je na nich potřeba pracovat.‘“

Národní týden manželství 2012 | Foto: Národní týden manželství

Týden manželství nabídne i diskuse o výchově dětí mimo sezdaný pár. Počet dětí, které se rodí buď párům žijícím „na hromádce“ nebo zcela mimo partnerství, neustále roste. Za první tři čtvrtiny loňského roku to bylo téměř 42 procent dětí.

Počet sňatků naopak v loňském roce opět klesl – ročně v Česku do manželství nevstoupí ani 50 tisíc párů.

Václava Marešová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme