Týden může skončit na posvícení

Víte, že více než polovina Čechů věří na mimozemský život? Tak ještě dřív než kosmonauti v nějaké galaxii objeví jinou civilizaci a než tam budeme moci vyrážet na výlety, musíme se spokojit s domácím prostředím. Ovšem i to nabízí mnoho zajímavého a povzbuzujícího, třeba o nastávajícím víkendu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zítra od deseti hodin můžete v Dolánkách u Turnova navštívit tradiční akci Posvícení na Dlaskově statku. Podle ředitelky Okresního muzea Českého ráje v Turnově Vladimíry Jakouběové kromě bohatého kulturního programu shlédnete i výstavu Chvála hlíny.

Zítra se bude hledat nejvyšší muž v České republice. Ne, nejde o celostátní pátrání policie, ale jedná se o další akci recesistické agentury Dobrý den z Pelhřimova. Jak dodává její představitel Miroslav Marek, světový rekord v této disciplíně drží Američan Robert Wadlor, který má 272 centimetrů.

Pro všechny ostatní dlouhány, kteří se přihlásí a budou mít aspoň 220 centimetrů, bude připravena odměna. Takže zítra v poledne na olomouckém výstavišti.

Přes dva tisíce psů téměř dvou set plemen si můžete prohlédnout na 10. národní výstavě. Ta se koná v sobotu a v neděli na velodromu Favoritu Brno. Zítra se představí plemena pastevecká, lovecká, teriéři a chrti, v neděli pak dogy a plemena služební, severská a společenská.

Milovníci koní se zase o víkendu vydají do Lysé nad Labem, kde se už ode dneška až do neděle koná výstava „Kůň". Připraven je bohatý jezdecký i chovatelský program a více než 100 vystavovatelů.

Sběratelé z 25 zemí se budou ode dneška až do neděle pyšnit svými objevy na pražském mezinárodním veletrhu Sběratel na výstavišti v Holešovicích. Akce se věnuje hlavně poštovním známkám, mincím, telefonním kartám a minerálům, zahrne také další sběratelské obory například bankovky, historické pohlednice a kuriozity.

Všichni milovníci jízdy na horských kolech se určitě těší na zítřek. O půl desáté odstartuje už 3. ročník „Pražské padesátky 2001". Start je v~ulici Bechyňské v Praze Dejvicích. Zúčastnit se může každý, kdo je starší 18 let a je zdráv. Kategorie jsou různé, například také firemní a rodinný tým. Informace najdete i na webu: www.mohila.cz.

U kol ještě zůstaneme. Téměř devadesát kilometrů nových cyklotras otevře zítra sdružení obcí Jihu Plzeňska. Pozvánku na program, který slavnostní otevření doprovodí, připojuje Karel Vovesný z Českého rozhlasu Plzeň.

Přátele amerických aut se o víkendu sjedou u Žermanické přehrady na Frýdecko-Místecku. Pozvánku od fanoušků US cars má Ivana Šuláková, Český rozhlas Ostrava.

Do poloviny 17. století se můžete vrátit zítra v Unčovicích na Olomoucku. O tamní barokní tvrz se utkají švédská a císařská vojska. Na 100 vojáků bude památku dobývat pomocí třeba mušket a kanónů. Jak nám řekl pořadatel akce Petr Staník připomenou si tak, co se dělo na Olomoucku v období 30leté války.

Bitva o tvrz v Unčovicích na Olomoucku začne zítra v 16 hodin.

Společnost pro přepravu ročních období vodní cestou bude zítra odvážet léto z Děčína do Němec. Různá plavidla odstartují z nábřeží pod děčínským zámkem o půl desáté a vydají se po Labi do německého Bad Schandau.

Už po 33. se v Ostrově nad Ohří u Karlových Varů začne zítra Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. Letošní novinkou bude tématická část nazvaná Vesmírná odysea 2001.

Multimediální projekt „Generatrix" českého umělce Federika Diaze je až do neděle k vidění v Galerii Krypta v táborském kostele Narození Panny Marie. Jde o akusticko-vizuální instalaci, která divákovy myšlenky převede v prostoru krypty do obrazové show. Federiko Diaz se řadí mezi nejvýznamnější osobnosti českého moderního umění.

Bohatý zábavný program je připraven na zítřek, kdy ve Vrchlabí na Trutnovsku bude otevřen nový konzulát Valašského království v Krkonoších. Nebude chybět ani večerní valašský bál.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme