Týden neklidu na vysokých školách pokračuje nočními akcemi

Studenti v Česku pokračují v protestních akcích, které mají přimět vládu, aby neschvalovala návrhy dvou reformních zákonů o vysokých školách. Odpor studentů neoslabilo ani rozhodnutí ministra Josefa Dobeše, který ustoupil od záměru zavést školné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc univerzit na Západočeské univerzitě | Foto: Lukáš Milota

Naopak kritiku sklidil jeho nový plán místo školného zřídit takzvané zápisné za každý semestr.

Součástí protestů je i Noc univerzit, do které se zapojily akademické obce v Ostravě, Liberci a dalších 10 univerzitních městech v Česku.

Vysokoškolský Týden neklidu pokračuje i v tuto chvíli například v Hradci Králové, kde studenti nocují v budově univerzity. Jak hlásí náš reportér, na spánek to příliš nyvypadá, vyrábějí transparenty na dnešní průvod Prahou.

Studenti totiž mají dnes proti reformě protestovat v hlavním městě. Průvod dojde ke Strakově akademii, kde bude zrovna jednat vláda. Návrh reformy posoudí až za několik týdnů.

Do Noci univerzit se zapojili i studenti v Českých Budějovicích

Číst článek

Premiér Petr Nečas změny ve vysokém školství podpořil. Stejně tak i prezident Václav Klaus, který protesty studentů kritizuje. Reforma je nutná i podle vysokoškoláků, odmítají ale její současnou podobu. Nesouhlasí s omezením vlivu studentů v akademických senátech a se vznikem správních rad.

Tématu reformy vysokých škol se věnovala nejnovější debata Speciálu Martina Veselovského. Záznam najdete zde.

Milan Kopp, Mirek Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme